Група «Приват» вкотре змінила юросіб на АЗС по всій Україні
Спецпроєкт
Трансформації бізнесу

Група «Приват» вкотре змінила юросіб на АЗС по всій Україні

Перереєстрацію 739 АЗС «Привату» проведено в 16 областях

Група «Приват» вкотре змінила юросіб на АЗС по всій Україні
Фото: Pixybay

Група «Приват» в жовтні-листопаді минулого року провела чергову ротацію юридичних осіб, які керують її мережею автозаправних станцій. Про це свідчить власний enkorr аналіз переліку юросіб мережі за період з вересня 2017 по листопад 2018 року.

Перереєстрація торкнулася 739 АЗС «Привату» в 16 областях. 31 «стара» компанія була замінена на 31 «нову», що були створені переважно в 2018 році. Потрапили під ротацію компанії, що управляли АЗС під брендами «Авіас», ANP, Sentosa та інші з вересня-жовтня 2017 рік.

Найбільше станцій перереєстровано в Дніпропетровській області, де групі належить більше половини всіх легальних АЗС. У цьому регіоні вісім компаній передали новим восьми юрособам 143 станції.

Нагадаємо, попередня масштабна ротація компаній-операторів АЗС «Привату» проходила у вересні 2017-го. Тоді в ній були задіяні 715 станцій і 30 нових юросіб.

Нагадаємо, в 2016 році Антимонопольний комітет почав розслідування щодо зловживань з боку АЗС групи «Приват». У липні 2018 року він склав попередні висновки, згідно з якими операторів АЗС групи «Приват» запропонували визнати винними в порушенні законодавства про економічну конкуренцію, а саме скоєнні узгоджених антиконкурентних дій. Їм може загрожувати штраф до 10% від обороту за 2017 рік. Для «Укрнафти» – це 2,69 млрд грн.

Попередні висновки були направлені компаніям-відповідачам. Очікувалося, що остаточне рішення буде винесене до грудня 2018 року, але 13 листопада голова Антимонопольного комітету Юрій Терентьєв звинуватив групу «Приват» у спробах блокувати і затягнути розслідування.

Тоді він повідомив, що по одному з позовів компаній «Привату» суддя Адміністративного суду Києва вже заборонив комітету приймати рішення щодо розгляду справи по суті. Всього було подано 24 позови з боку 10 підприємств у сім різних судів, а «Укрнафта» зажадала через суд знищити частину матеріалів антимонопольного розслідування.

Раніше Mind писав, що «Укрнафта» вимагає через суд від АМКУ видалити частину матеріалів розслідування щодо АЗС «Привата».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті