АМКУ розповів про нову мільйонну корупційну схему з нерухомістю
АМКУ більше не зможе займатися монопольними справами про використання об`єктів прав інтелектуальної власності

Народні депутати внесли зміни до Податкового кодексу під час голосування за державний бюджет 2019 року, якими закріпили монопольне право «прокладок» на надання послуг з оцінки нерухомості. Про це написала державна уповноважена Антимонопольного комітету Агія Загребельська на своїй сторінці у Facebook.
За її словами, АМКУ отримав від Фонду держмайна листа з повідомленням про те, що після прийнятих змін до Податкового кодексу АМКУ більше не може займатися монопольними справами, які пов`язані з використанням об`єктів прав інтелектуальної власності.
«Мова йде про одну з найнахабніших з законодавчих новел, які, на мою думку, колись приймались Верховною Радою України – поправки до Податкового кодексу, якою Антимонопольному комітету заборонили торкатись будь-якої діяльності, хоч якось пов`язаної з використанням будь-чого патентованого», – повідомила Загребельська.
Вказана поправка була прийнята у бюджетну ніч разом з іншими, які закріпили «посередництво» приватних електронних майданчиків між державною базою Фонду Держмайна та її користувачами, за словами представниці АМКУ.
Відтепер за доступ до державної бази покупці та продавці нерухомості мають платити приватним посередникам – понад 1000 гривень з одного продавця/покупця через оцінювача/нотаріуса.
АМКУ попередив, що це корупційна схема розміром 1 млн грн на добу.
«Враховуючи те, що всі чотири «приватні посередники» не просто мають «аномальні схожості», включаючи ціну, а й для доступу до державної бази користуються програмним забезпеченням, що отримали по ліцензійному договору за гроші від переможця тендеру – розробника державної бази, то «патентні схеми» тут очевидно «випирають», – сказано у повідомленні.
Нагадуємо, народні депутати зацементували схему з посередниками у сфері оцінки майна, яка буде приносити її бенефіціарам мільярди гривень щороку.
З липня 2018 року всі продавці або покупці нерухомості зобов'язані звіряти ціни на квартири, приміщення, будинки і землю з базою Фонду державного майна. Тоді ж були створені перші компанії-посередники, які забезпечували доступ до бази. Як виявилося, всі ці посередники, ймовірно, мають одного бенефіціара і пов’язані з автором знаменитої «тендерної палати» Антоном Яценком, який є членом депутатської групи «Відродження». Перед Новим роком електронні майданчики, які курують згадані фірми, одночасно підвищили вартість своїх послуг, з'ясували Наші гроші.
Наприклад, оператору «Реєстр оцінки» приватні нотаріуси тепер платитимуть 1200 грн, а оцінювачі – не менше 1150 грн. 1356 грн – коли оціночна вартість об'єкта перевищує 200 000 грн, 1152 грн – коли об'єкт оцінюється в 20-200 000 грн. Раніше майданчики збирали по 510 грн за одноразовий доступ.
Раніше повідомлялось, що Верховна Рада у ніч прийняття держбюджету-2019 ухвалила 7 лобістських поправок
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].