Верховна Рада у ніч прийняття держбюджету-2019 ухвалила 7 лобістських поправок

Верховна Рада у ніч прийняття держбюджету-2019 ухвалила 7 лобістських поправок

Серед «вигодонабувачів» змін у документі називається оточення Авакова, Порошенка, а також Ахметов, Жеваго, Веревський та інші

Верховна Рада у ніч прийняття держбюджету-2019 ухвалила 7 лобістських поправок
Фото: УНІАН

Бюджет країни не був би прийнятий два місяці тому, якби Рада не підтримала ряд скандальних поправок на користь певних олігархів і депутатів, передає Економічна правда.

Як зазначається, у ніч на 23 листопада депутати прийняли законопроект так званого бюджетного пакета – зміни в Податковий кодекс. Після цього прийняття самого бюджету вже стало простою формальністю.

Після двогодинних примірок підтримку залу отримала комбінація з семи врахованих поправок до законопроекту: 151, 152, 301, 303, 541, 550 і 577.

Поправками 151 і 152 депутати зацементували схему з посередниками в сфері оцінки майна, яка буде приносити її бенефіціарам сотні мільярдів гривень щорічно. Ці поправки були схвалені під тиском депутатської групи «Відродження», членів якої ЗМІ називають бенефіціарами схеми з посередниками.

Поправка 301 звільняє підприємства від сплати ренти на видобуток урановмісних корисних копалин на стадії розвідки. Інтерес в цій області простежується як з боку оточення глави МВС Арсена Авакова, так і президента Петра Порошенка.

Поправка 303 стала подарунком для найбільших металургійних холдингів країни – в першу чергу «Метінвест» Ріната Ахметова і Ferrexpo Костянтина Жеваго. Рента на видобуток залізної руди була підвищена тільки на 0,8% – до 8,8%, хоча міжнародні партнери наполягали на більш істотному підвищенні ренти.

Поправка 541 полегшила життя аграрному холдингу «Кернел» Андрія Веревського. Нардеп від БПП Олексій Мушак, який вніс правку, є його родичем.

Всім представникам аграрної галузі та харчової промисловості, які розширюють виробничі потужності і будують нові об'єкти, скасували сплату так званої «пайової участі» до місцевих бюджетів, яка може досягати до 10% від загальної кошторисної вартості будівництва таких об'єктів.

Поправка 550 нардеп БПП Михайло Кобцев фактично пролобіював скасування імпортного мита на гранули, з яких виробляють пластикові пляшки. Раніше їх ввозили з митною ставкою в 1%, тепер вона буде нульовою.

Поправка 577 нардепа з БПП Миколи Люшняка надала «Укрспирту» монополію на виробництво спиртних дистилятів.

Нагадаємо: Верховна Рада на світанку 23 листопада 2018 року затвердила зміни до Податкового кодексу, які були предметом «торгівлі» на нічному засіданні Комітету податкової і митної політики ВР, що передувало затвердженню головного кошторису країни на 2019 рік.

Як писав Mind, напередодні Верховна Рада схвалила перший документ з «бюджетного пакету» – зміни до Бюджетного кодексу, а на ранок 23 листопада країна прокинулась вже із затвердженим Держбюджетом-2019.

Про те, що зміниться в оподаткуванні, читайте у матеріалі Mind «Урожайний рік: скільки податків отримає держбюджет-2019».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло