Перша робота в житті є найважливішою – Джек Ма

Перша робота в житті є найважливішою – Джек Ма

В якості прикладу він привів власну роботу вчителем протягом 20 років, під час якої він навчився знаходити талановитих працівників та надихати їх на успіх

Перша робота в житті є найважливішою – Джек Ма
Джек Ма
фото Shutterstock

Ваша перша робота не завжди може бути найкращою, але вона є найважливішою. Про це розповів бізнесмен-мільярдер та засновник Alibaba Джек Ма під час виступу на Всесвітньому економічному форумі у Давосі, передає CNBC.

За його словами, якби його попросили дати одну пораду молоді, він сказав би: «Ваша перша робота – є найважливішою». Це не значить, що вона має бути «роботою мрії» або навіть такою, що просто подобається. Але вона має бути такою, де ви зможете навчатись у інших.

«Це не обов’язково має бути компанія з гучним іменем, але там має бути хороший начальник, який навчить вас, як бути людиною – як робити правильні речі, як робити речі правильно – і ви повинні там залишатись,- сказав Ма. – Пообіцяйте собі: «Я пробуду там три роки». Тоді ви почнете рухатись вперед».

Ма, який стояв на чолі китайського гіганта електронної комерції протягом майже двох десятиліть, сказав, що бачив як молоді працівники звільнялись з роботи передчасно, не даючи собі часу чогось навчитись.

Порада 54-річного Ма є відображенням його власного досвіду. Він розпочав свою кар’єру в якості вчителя англійської мови в Китаї і працював на цій посаді протягом 20 років, до того як об’єднався  наприкінці 90-х з групою однодумців, щоб створити те, що пізніше стане однією з найдорожчих компаній світу.

За його словами, ця корисна педагогічна робота допомогла йому навчитись знаходити талановитих людей і надихати їх на успіх. Він відзначив, що саме завдяки цьому вмінню він зміг збудувати Alibaba та керувати її сильною командою.

«Коли я беру людей на роботу, я беру тих, хто розумніший за мене. Людей, які через 4-5 років можуть стати моїм босом. Мені подобаються позитивні люди, які ніколи не здаються», – додав він.

Більше про поради Джека Ма читайте в матеріалі Mind «Записки з Давосу: правила життя Джека Ма».  

Нагадаємо: минулого року Джек Ма заявив, що піде з посади генерального директора Alibaba у вересні 2019 року та сподівається в майбутньому повернутись до викладацької кар’єри.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло