Суд Пакистану помилував християнку, засуджену до страти через «осквернення» води

Суд Пакистану помилував християнку, засуджену до страти через «осквернення» води

Після рішення суду в країні спалахнули протести, двох високопоставлених осіб було вбито

Суд Пакистану помилував християнку, засуджену до страти через «осквернення» води
фото Reprodução Twitter

Верховний суд Пакистану у вівторок, 29 січня, підтвердив рішення помилувати християнку Асію Бібі, відхиливши клопотання про перегляд даного рішення. Про це пише RFI з посиланням на France-Presse.

Асія Бібі перебувала у в'язниці з 2009 року. Католичка за віросповіданням, вона випила води з «мусульманського» колодязя і тим самим, на думку сторони звинувачення, «осквернила» воду. Вона була засуджена до страти через повішення, однак 30 жовтня 2018 року Верховний суд Ісламабаду виправдав її. Незважаючи на судову ухвалу Бібі ще якийсь час перебувала в ув'язненні, оскільки на волі її життю загрожує небезпека.

Рішення суду про помилування зустріла хвиля протестів з боку ісламських фундаменталістів. Незгодні перекривали дороги, палили шини і вигукували погрози на адресу Бібі і виправдали її суддів.

В сутичках було вбито двох чиновників – міністра у справах нацменшин Шахбаза Бхатті і губернатора провінції Пенджаб Салмана Тасіро, які обоє закликали виправдати жінку.

Прем'єр-міністр Пакистану Імран Хан закликав громадян до спокою і заявив про необхідність дотримуватися рішення суду.

Агентство France-Presse повідомляє, що в даний час Азія Бібі вийшла з в’язниці, але місце її перебування тримається в таємниці. Також не відомо, чи планує вона найближчим часом покинути Пакистан. На таку можливість натякав адвокат Бібі Саїф-уль-Мюлок.

Він підкреслив, що його підзахисна тепер «вільна покинути Пакистан, жити, де забажає, і насолоджуватися життям».

Повідомлялося, що Бібі може попросити політичного притулку в Канаді або в одній з європейських країн. За деякими даними, там проживають її діти.

Повідомлення про остаточне помилування Асії Бібі привітали представники правозахисних організацій, в тому числі Amnesty International.

Глава європейської дипломатії Федеріка Могеріні також висловила схвалення в зв'язку з рішенням пакистанського суду і закликала Ісламабад гарантувати безпеку Бібі.

Раніше петицію на підтримку Асії Бібі підписали понад 40 діячів культури і мистецтва Франції, серед яких письменник і громадський діяч Марек Альтер, журналістка Валері Тріервейлер, філософ Ельза Годар і багато інших.

Нагадаємо, Канада надала притулок 18-річній Рафат Альканун, яка втекла із Саудівської Аравії через, як вона стверджує, насильство з боку рідних. За її словами, в Саудівській Аравії її чекає смерть за публічне зречення від ісламу.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті