РФ не наважиться пробивати сухопутний коридор до Криму, вона має інші цілі – Stratfor
Головна мета агресора полягає у тому, щоб перешкодити західній інтеграції України, підірвати зусилля влади, спробувати заблокувати рух України в бік Заходу

За даними американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, сценарій, згідно з яким в 2019 році, Росія може спробувати створити так званий «сухопутний міст» до Криму є малоймовірним. Про це повідомив старший аналітик з питань Євразії компанії Stratfor Юджин Чаусовський в інтерв’ю «Радіо Свобода».
«Сценарій наземного коридору до Криму або Придністров'я вкрай малоймовірний на цей момент. Думаю, якщо Росія збиралася зробити настільки серйозний військовий крок, то це, швидше за все, вже сталося б на самому початку конфлікту», – сказав він, але додав, що повністю виключати цей варіант не варто.
За його словами, для реалізації такого плану РФ треба буде 20 000 – 30 000 військових для початкової операції, потім ще кілька десятків тисяч осіб для утримання та оборони території.
«Це була б виснажлива позиційна війна проти українських сил і, можливо, сил, підтримуваних НАТО. У разі, якщо Росія спробує пробити більш широкий коридор, до Придністров'я, це можуть бути сотні тисяч солдатів – або навіть більше того. Для Росії це було б дуже серйозною військовою присутністю, якщо б вона зважилася це зробити», – повідомив Чаусовський .
Він також додав, що за умови сценарію повномасштабної війни, Росія використовуватиме усю можливу техніку – «від сухопутних військ, танків до протиповітряної оборони, авіаційних підрозділів… навіть із використанням морського елементу».
Аналітик зазначив, що «Джавеліни», які Україні надали США є істотним поповненням арсеналу, але навряд чи вони «можуть щось змінити в глобальному плані в цьому конфлікті, який, як і раніше, може бути таким, як ми прогнозували 4 роки тому».
Головними загрозами з боку РФ, на його думку, є інтервенція в районі Азовського моря та її засоби гібридної війни, від політичних маніпуляцій до енергетичних і економічних обмежень, від пропаганди до підтримки протестів в Україні.
«Кінцева мета Росії полягає в тому, щоб по суті перешкодити західній інтеграції України, підірвати зусилля влади, спробувати заблокувати рух України в бік Заходу. А повномасштабне військове втручання призведе тільки до протилежного результату», – наголосив він.
На його думку, це може бути лише крайнім варіантом, який вибере РФ, якщо відчує крайню загрозу для себе, пов'язану з Україною, як наприклад, якщо Україна увійде до НАТО.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].