РФ не наважиться пробивати сухопутний коридор до Криму, вона має інші цілі – Stratfor

РФ не наважиться пробивати сухопутний коридор до Криму, вона має інші цілі – Stratfor

Головна мета агресора полягає у тому, щоб перешкодити західній інтеграції України, підірвати зусилля влади, спробувати заблокувати рух України в бік Заходу

РФ не наважиться пробивати сухопутний коридор до Криму, вона має інші цілі – Stratfor
фото mil.ru

За даними американської розвідувально-аналітичної компанії Stratfor, сценарій, згідно з яким в 2019 році, Росія може спробувати створити так званий «сухопутний міст» до Криму є малоймовірним. Про це повідомив старший аналітик з питань Євразії компанії Stratfor Юджин Чаусовський в інтерв’ю «Радіо Свобода».

«Сценарій наземного коридору до Криму або Придністров'я вкрай малоймовірний на цей момент. Думаю, якщо Росія збиралася зробити настільки серйозний військовий крок, то це, швидше за все, вже сталося б на самому початку конфлікту», – сказав він, але додав, що повністю виключати цей варіант не варто.

За його словами, для реалізації такого плану РФ треба буде 20 000 – 30 000 військових для початкової операції,  потім ще кілька десятків тисяч осіб для утримання та оборони території.

«Це була б виснажлива позиційна війна проти українських сил і, можливо, сил, підтримуваних НАТО. У разі, якщо Росія спробує пробити більш широкий коридор, до Придністров'я, це можуть бути сотні тисяч солдатів – або навіть більше того. Для Росії це було б дуже серйозною військовою присутністю, якщо б вона зважилася це зробити», – повідомив Чаусовський .

Він також додав, що за умови сценарію повномасштабної війни, Росія використовуватиме усю можливу техніку – «від сухопутних військ, танків до протиповітряної оборони, авіаційних підрозділів… навіть із використанням морського елементу».

Аналітик зазначив, що «Джавеліни», які Україні надали США є істотним поповненням арсеналу, але навряд чи вони «можуть щось змінити в глобальному плані в цьому конфлікті, який, як і раніше, може бути таким, як ми прогнозували 4 роки тому».

Головними загрозами з боку РФ, на його думку, є інтервенція в районі Азовського моря та її засоби гібридної війни, від політичних маніпуляцій до енергетичних і економічних обмежень, від пропаганди до підтримки протестів в Україні. 

«Кінцева мета Росії полягає в тому, щоб по суті перешкодити західній інтеграції України, підірвати зусилля влади, спробувати заблокувати рух України в бік Заходу. А повномасштабне військове втручання призведе тільки до протилежного результату», – наголосив він.

На його думку, це може бути лише крайнім варіантом, який вибере РФ, якщо відчує крайню загрозу для себе, пов'язану з Україною, як наприклад, якщо Україна увійде до НАТО.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло