Госпсуд стягнув з ПриватБанку ще 24,9 млн грн на користь Коломойського і Боголюбова

Госпсуд стягнув з ПриватБанку ще 24,9 млн грн на користь Коломойського і Боголюбова

Йдеться про позов ТОВ «Акватера» до ПриватБанку

Этот материал также доступен на русском языке
Госпсуд стягнув з ПриватБанку ще 24,9 млн грн на користь Коломойського і Боголюбова
Екс-акціонер ПриватБанку Ігор Коломойський
Фото: УНІАН

18 грудня минулого року Господарський суд Києва задовольнив позов ТОВ «Акватера» до ПриватБанку та стягнув з відповідача 24,9 млн грн. Про це повідомляє Finbalance.

За даними держреєстру, кінцевими бенефіціарами ТОВ «Акватера» є Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов.

ТОВ «Акватера» передало в іпотеку для Національний банк України (НБУ) нерухоме майно як забезпечення боргових зобов’язань ПриватБанку перед Нацбанком по кредиту рефінансування (від 03.03.2009).

Нерухомість знаходиться за адресою: Дніпро, вул. Чкалова, 27. Погоджена вартість склала 24,5 млн грн.

У серпні 2017 року НБУ звернувся до ТОВ «Акватера» з вимогою погасити заборгованість ПриватБанку по відповідному договору рефінансування на суму 4,4 млрд грн.

У жовтні-2017 ТОВ «Акватера» сплатило Нацбанку 24,9 млн грн (в обсязі забезпечених зобов'язань по іпотечному договору) та після цього звернулося до ПриватБанку з листом про заміну кредитора у зобов’язанні й вимогою повернути для ТОВ «Акватера» 24,9 млн грн, які були сплачені компанією-позивачем для НБУ як погашення частини боргу ПриватБанку з рефінансу. ПриватБанк тоді цю вимогу ТОВ «Акватера» в добровільному порядку не виконав, тому позивач і звернувся до суду.

Госпсуд Києва в своєму рішенні від 18 грудня 2018 року дійшов висновку, що ТОВ «Акватера» на законних підставах сплатило Нацбанку 24,9 млн грн у рахунок погашення частини боргу ПриватБанку, а тому «в силу приписів ст. 42 Закону України «Про іпотеку» до позивача перейшло право вимагати від боржника відшкодування сплаченої суми у відповідному обсязі (право регресу)» (цитата).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло