Міжвідомча комісія із захисту бізнесу припинила своє існування в Україні
Комісія стала незаконною після прийняття закону про національну безпеку

Міжвідомча комісія з питань забезпечення дотримання правоохоронними органами прав і законних інтересів осіб припинила своє існування на увазі законодавчу колізію, передає Інтерфакс-Україна.
Про це повідомив бізнес-омбудсмен Альгірдас Шемета в ході прес-конференції в Києві в четвер.
«Змушений вас засмутити, ця комісія стала незаконною після прийняття закону про національну безпеку. Той закон, який регулював роботу такої комісії, втратив чинність», – сказав Шемета, відповідаючи на питання агентства.
За його словами, в даний час не мають законодавчих підстав для роботи такої комісії.
«У нас сьогодні відбувся наглядова рада, яка затвердила наш звіт за четвертий квартал, ми обговорювали як раз це питання. І вирішили підготувати спільне звернення ради бізнес-омбудсмена і бізнес-асоціацій, які входять в наш наглядову раду, щоб уряд зробив кроки по відновленню такої комісії. Так як потреба бізнесу в ній є», – додав він.
Нагадаємо: в лютому 2018 року Кабінет міністрів прийняв рішення про створення міжвідомчої комісії із захисту бізнесу, яку очолив прем'єр-міністр Володимир Гройсман. До її складу увійшли представники бізнес-асоціацій – Союзу українських підприємців (СУП), Американської торгової палати, Європейської бізнес асоціації (ЄБА), представники профспілок, Федерація роботодавців України, а також бізнес-омбудсмен.
Комісія покликана була контролювати виконання норм закону «маски-шоу – стоп!», який парламент прийняв у 2017 році, а також займатися розглядом справ про порушення прав бізнесу, в тому числі обшуків.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].