Вперше в Україні страховики відшкодували погодні збитки садоводам

Вперше в Україні страховики відшкодували погодні збитки садоводам

Збитки відшкодували представнику середнього бізнесу – підприємству «Дельтафрут»

Вперше в Україні страховики відшкодували погодні збитки садоводам
Фото: pixabay.com

Вперше в Україні аграрії отримали 1,63 млн грн відшкодування через пошкодження застрахованих садів дощем з грозою та градом. Про це повідомляє прес-служба страхової компанії «АСКА».

Після граду значну частку яблучного врожаю, що мав бути реалізований у свіжому вигляді, можна було здати лише на переробку. Ще частина фруктів була повністю знищена. Компанія «Дельтафрут» отримала значні збитки.

«Постраждали три з п'яти застрахованих ділянок. На перших двох через град погіршилась якість врожаю на 83-85%, а на третій ділянці – отримані втрати як за якістю, так і за кількістю. «АСКА» компенсувала втрату якості по тарифу 5,6 грн за кожен кілограм врожаю. Вартість компенсації за втрачену кількість – 3,6 грн та 9 грн за кілограм відповідно. Ці розрахункові показники вказуються у договорі страхування та залежать від сорту яблук. 18 січня клієнт отримав 70% виплати, решту грошей ми перераховували поетапно та повністю завершили розрахунок до початку лютого», – розповідає Олена Шустур, директор з корпоративного страхування СК «АСКА».

У страховій компанії «АСКА» підкреслюють, що це перший випадок такої масштабної виплати в Україні, пов'язаної з пошкодженням врожаю плодових дерев. Відзначається, що був покритий збиток від граду, вторинних захворювань внаслідок граду і, що найважливіше – втрати товарної якості плодів, на яку припала велика частина збитку.

Раніше повідомлялось, що в Україні почали страхувати бджіл.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло