12 країн, де люди втратять найбільше робочих місць через Brexit

12 країн, де люди втратять найбільше робочих місць через Brexit

Якщо експорт з Британії впаде на 25% після «жорсткого» Brexit, це неминуче вдарить по ринку праці

12 країн, де люди втратять найбільше робочих місць через Brexit
фото Shutterstock

Після того, як сьогодні британський парламент в черговий раз провалив спробу проголосувати за угоду, узгоджену з Брюсселем, щодо умов виходу з Євросоюзу,  шанс на те, що Британії доведеться вийти з ЄС без усякої угоди, зростає.

Найбільш негативно це вплине на ринок праці і зачепить не лише Великобританію, а й ряд інших країн, відзначають в Halle Institute for Economic Research (IWH).

Експерти проаналізували 56 промислових секторів у 43 країнах і підрахували втрати від зниження європейського експорту в Великобританію на 25% у разі «жорсткого» Brexit.

Наприклад, найпотужніша економіка Євросоюзу – Німеччина – може втратити близько 103 000 робочих місць, а Ірландія – 19 800.

12 країн, ринок праці яких найбільше постраждає в разі «жорсткого» Brexit.

1. Німеччина

Кількість робочих місць під загрозою: 102 900

Частка від загальної зайнятості: 0,24%

Найбільші німецькі концерни, серед яких автомобільні концерни – Volkswagen, BMW, Daimler, хімічні – Bayer, BASF, Henkel Group, конгломерат Siemens, енергетичні – E.ON і RWE або група Bosch, – мають свої філіали, виробничі та науково-дослідницькі потужності по всьому світу, в тому числі у Великобританії.

Майже 25% всієї німецької промислової продукції випускається на потужних підприємствах, на яких задіяний іноземний капітал.

2. Китай

Кількість робочих місць під загрозою: 58 800

Частка від загальної зайнятості: 0,01%

Економіка Китаю – друга після США економіка світу за номінальним ВВП, перша по ВВП за паритетом купівельної спроможності.

Китай є найбільшим в світі виробником багатьох видів промислової продукції – коксу, чавуну, сталі та сталевих труб, алюмінію, цинку, олова, нікелю, побутової електроніки. Веде тісну співпрацю з Великобританією, де має багато філіалів своїх компаній.

3. Франція

Кількість робочих місць під загрозою: 49 800

Частка від загальної зайнятості: 0,18%

Франція за загальним обсягом економіки країна посідає друге місце в ЄС після Німеччини. В економіці переважає сфера послуг, в якій зайнято 76,7% економічно активного населення, на вторинний сектор припадає 20,5%. Експорт та імпорт Франції здійснюється головним чином у Великобританію, Німеччину, Бельгію, Італію, Іспанію, Нідерланди.

4. Польща

Кількість робочих місць під загрозою: 46 500

Частка від загальної зайнятості: 0,30%

В даний час країна відчуває ряд економічних труднощів: державний борг становить 45% від ВВП, існують труднощі з прийняттям і фінансуванням державних програм з охорони здоров'я, освіти та пенсійного забезпечення. Основні торгові партнери Польщі – Німеччина, Франція, Великобританія, Китай, Чехія.

5. Італія

Кількість робочих місць під загрозою: 46 200

Частка від загальної зайнятості: 0,19%

Для третьої за величиною економіки єврозони характерні великі регіональні відмінності за рівнем доходів і економічної спеціалізації: промислово розвиненим індустріальним і постіндустріальним осередкам на півночі країни протистоять відсталий кризовий південь з високою часткою тіньової економіки і стагнуючі центральні регіони. Основні торгові партнери Італії – Франція, Німеччина, Великобританія, США, Нідерланди, Китай.

6. Індія

Кількість робочих місць під загрозою: 33 300

Частка від загальної зайнятості: 0,01%

Сучасна Індія з країни легкої і харчової промисловості перетворилася на країну з розвиненою важкою промисловістю. Держава володіє 250 великими підприємствами в різних секторах національного господарства, а також контролює ціни на ряд товарів, включаючи скраплений газ. Основні торгові партнери – Китай, США, Саудівська Аравія, ОАЕ, Великобританія.

7. Іспанія

Кількість робочих місць під загрозою: 31 100

Частка від загальної зайнятості: 0,17%

Будучи однією з найбільших економік в світі, Іспанія відчуває серйозні системні проблеми – високий рівень безробіття, помітні регіональні диспропорції, що призводять до активного сепаратизму. Основні торгові партнери Іспанії – Німеччина, Великобританія, Італія, Португалія.

8. Нідерланди

Кількість робочих місць під загрозою: 25 200

Частка від загальної зайнятості: 0,29%

Важка індустрія – нафтопереробка, хімічне виробництво, чорна металургія і машинобудування – зосереджені в прибережних районах, особливо в Роттердамі. Всі прибережні міста стоять на судноплавних річках або каналах. На морському узбережжі розташовані вітроенергетичні ферми. Основними торговими партнерами Нідерландів є Великобританія, Німеччина, Франція, Бельгія і США, куди надходить 2/3 всього нідерландського експорту.

9. Ірландія

Кількість робочих місць під загрозою: 19 800

Частка від загальної зайнятості: 1,03%

Економіка Ірландії дуже залежна від торгівлі, зокрема від торгівлі з європейськими країнами. Рівень безробіття досить низький, і для доходів населення характерне швидке зростання. Основні торгові партнери Ірландії – Великобританія, Німеччина, Франція, США.

10. Бельгія

Кількість робочих місць під загрозою: 16 200

Частка від загальної зайнятості: 0,36%

Бельгія найбільше розвиває інтенсивне сільське господарство – близько 40% продукції експортується. Крім того, це один з провідних світових експортерів чорних і кольорових металів, європейських експортерів вугілля. Основні торгові партнери Бельгії – Великобританія, Німеччина, Нідерланди, Франція.

11. США

Кількість робочих місць під загрозою: 15 900

Частка від загальної зайнятості: 0,01%

Великобританія – один з найбільших об'єктів руху іноземного капіталу, де зосереджено 8% світового обсягу прямих іноземних капіталовкладень. Фірми, контрольовані іноземним капіталом, забезпечують 30,5% продукції обробної промисловості, де іноземні капіталовкладення зосереджені насамперед у наукомістких галузях (електроніка, фармацевтика), а також в автомобілебудуванні. США контролюють понад 30% іноземних прямих капіталовкладень.

12. Чехія

Кількість робочих місць під загрозою: 15 600

Частка від загальної зайнятості: 0,31%

Чехія, колись найбільша економіка в Східній Європі, тепер поступається Словенії. Відкриття країни притоку іноземного капіталу викликало приплив зарубіжних інвестицій, за рівнем яких на душу населення країна є лідером не тільки в Європі, а й в міжнародному масштабі. Наслідком змін стала переорієнтація економіки з СРСР на Західну Європу. Кризові явища країна долає шляхом нарощування експорту в країни ринкової економіки, перш за все, Євросоюзу. Німеччина і Великобританія – головні європейські партнери Чехії.

За матеріалами vestifinance.ru

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті