12 країн, де люди втратять найбільше робочих місць через Brexit
Якщо експорт з Британії впаде на 25% після «жорсткого» Brexit, це неминуче вдарить по ринку праці

Після того, як сьогодні британський парламент в черговий раз провалив спробу проголосувати за угоду, узгоджену з Брюсселем, щодо умов виходу з Євросоюзу, шанс на те, що Британії доведеться вийти з ЄС без усякої угоди, зростає.
Найбільш негативно це вплине на ринок праці і зачепить не лише Великобританію, а й ряд інших країн, відзначають в Halle Institute for Economic Research (IWH).
Експерти проаналізували 56 промислових секторів у 43 країнах і підрахували втрати від зниження європейського експорту в Великобританію на 25% у разі «жорсткого» Brexit.
Наприклад, найпотужніша економіка Євросоюзу – Німеччина – може втратити близько 103 000 робочих місць, а Ірландія – 19 800.
12 країн, ринок праці яких найбільше постраждає в разі «жорсткого» Brexit.
1. Німеччина
Кількість робочих місць під загрозою: 102 900
Частка від загальної зайнятості: 0,24%
Найбільші німецькі концерни, серед яких автомобільні концерни – Volkswagen, BMW, Daimler, хімічні – Bayer, BASF, Henkel Group, конгломерат Siemens, енергетичні – E.ON і RWE або група Bosch, – мають свої філіали, виробничі та науково-дослідницькі потужності по всьому світу, в тому числі у Великобританії.
Майже 25% всієї німецької промислової продукції випускається на потужних підприємствах, на яких задіяний іноземний капітал.
2. Китай
Кількість робочих місць під загрозою: 58 800
Частка від загальної зайнятості: 0,01%
Економіка Китаю – друга після США економіка світу за номінальним ВВП, перша по ВВП за паритетом купівельної спроможності.
Китай є найбільшим в світі виробником багатьох видів промислової продукції – коксу, чавуну, сталі та сталевих труб, алюмінію, цинку, олова, нікелю, побутової електроніки. Веде тісну співпрацю з Великобританією, де має багато філіалів своїх компаній.
3. Франція
Кількість робочих місць під загрозою: 49 800
Частка від загальної зайнятості: 0,18%
Франція за загальним обсягом економіки країна посідає друге місце в ЄС після Німеччини. В економіці переважає сфера послуг, в якій зайнято 76,7% економічно активного населення, на вторинний сектор припадає 20,5%. Експорт та імпорт Франції здійснюється головним чином у Великобританію, Німеччину, Бельгію, Італію, Іспанію, Нідерланди.
4. Польща
Кількість робочих місць під загрозою: 46 500
Частка від загальної зайнятості: 0,30%
В даний час країна відчуває ряд економічних труднощів: державний борг становить 45% від ВВП, існують труднощі з прийняттям і фінансуванням державних програм з охорони здоров'я, освіти та пенсійного забезпечення. Основні торгові партнери Польщі – Німеччина, Франція, Великобританія, Китай, Чехія.
5. Італія
Кількість робочих місць під загрозою: 46 200
Частка від загальної зайнятості: 0,19%
Для третьої за величиною економіки єврозони характерні великі регіональні відмінності за рівнем доходів і економічної спеціалізації: промислово розвиненим індустріальним і постіндустріальним осередкам на півночі країни протистоять відсталий кризовий південь з високою часткою тіньової економіки і стагнуючі центральні регіони. Основні торгові партнери Італії – Франція, Німеччина, Великобританія, США, Нідерланди, Китай.
6. Індія
Кількість робочих місць під загрозою: 33 300
Частка від загальної зайнятості: 0,01%
Сучасна Індія з країни легкої і харчової промисловості перетворилася на країну з розвиненою важкою промисловістю. Держава володіє 250 великими підприємствами в різних секторах національного господарства, а також контролює ціни на ряд товарів, включаючи скраплений газ. Основні торгові партнери – Китай, США, Саудівська Аравія, ОАЕ, Великобританія.
7. Іспанія
Кількість робочих місць під загрозою: 31 100
Частка від загальної зайнятості: 0,17%
Будучи однією з найбільших економік в світі, Іспанія відчуває серйозні системні проблеми – високий рівень безробіття, помітні регіональні диспропорції, що призводять до активного сепаратизму. Основні торгові партнери Іспанії – Німеччина, Великобританія, Італія, Португалія.
8. Нідерланди
Кількість робочих місць під загрозою: 25 200
Частка від загальної зайнятості: 0,29%
Важка індустрія – нафтопереробка, хімічне виробництво, чорна металургія і машинобудування – зосереджені в прибережних районах, особливо в Роттердамі. Всі прибережні міста стоять на судноплавних річках або каналах. На морському узбережжі розташовані вітроенергетичні ферми. Основними торговими партнерами Нідерландів є Великобританія, Німеччина, Франція, Бельгія і США, куди надходить 2/3 всього нідерландського експорту.
9. Ірландія
Кількість робочих місць під загрозою: 19 800
Частка від загальної зайнятості: 1,03%
Економіка Ірландії дуже залежна від торгівлі, зокрема від торгівлі з європейськими країнами. Рівень безробіття досить низький, і для доходів населення характерне швидке зростання. Основні торгові партнери Ірландії – Великобританія, Німеччина, Франція, США.
10. Бельгія
Кількість робочих місць під загрозою: 16 200
Частка від загальної зайнятості: 0,36%
Бельгія найбільше розвиває інтенсивне сільське господарство – близько 40% продукції експортується. Крім того, це один з провідних світових експортерів чорних і кольорових металів, європейських експортерів вугілля. Основні торгові партнери Бельгії – Великобританія, Німеччина, Нідерланди, Франція.
11. США
Кількість робочих місць під загрозою: 15 900
Частка від загальної зайнятості: 0,01%
Великобританія – один з найбільших об'єктів руху іноземного капіталу, де зосереджено 8% світового обсягу прямих іноземних капіталовкладень. Фірми, контрольовані іноземним капіталом, забезпечують 30,5% продукції обробної промисловості, де іноземні капіталовкладення зосереджені насамперед у наукомістких галузях (електроніка, фармацевтика), а також в автомобілебудуванні. США контролюють понад 30% іноземних прямих капіталовкладень.
12. Чехія
Кількість робочих місць під загрозою: 15 600
Частка від загальної зайнятості: 0,31%
Чехія, колись найбільша економіка в Східній Європі, тепер поступається Словенії. Відкриття країни притоку іноземного капіталу викликало приплив зарубіжних інвестицій, за рівнем яких на душу населення країна є лідером не тільки в Європі, а й в міжнародному масштабі. Наслідком змін стала переорієнтація економіки з СРСР на Західну Європу. Кризові явища країна долає шляхом нарощування експорту в країни ринкової економіки, перш за все, Євросоюзу. Німеччина і Великобританія – головні європейські партнери Чехії.
За матеріалами vestifinance.ru
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].