Британці відмовляються впускати в країну «наречену» бойовика ІДІЛ

Британці відмовляються впускати в країну «наречену» бойовика ІДІЛ

Проблема повернення із Сирії осіб, причетних до тероризму, стає все актуальнішою

Британці відмовляються впускати в країну «наречену» бойовика ІДІЛ
Twitter Shamina Begum

Чотири роки тому 15-річна Шаміма Бегум, яка проживала у Східному Лондоні, вирушила разом зі своїми подругами у Сирію, щоб вийти заміж за бойовика терористичного угрупування «Ісламська держава». Тепер вона хоче повернутися на батьківщину – заради дитини, яка з'явилася на світ у таборі для біженців на півночі арабської республіки.

Думки британського суспільства розділилися. Одні вважають, що дівчина має право на ще один шанс, оскільки вона є громадянкою Великобританії і їх співвітчизницею.

«Їй було всього 15. Як багато хто з нас у цьому віці, вона прийняла дуже погане рішення. Їй повинні дати ще один шанс», – каже мешканка Лондона.

Водночас більшість британців заявляють, що її не повинні пускати назад, оскільки вона «зрадила батьківщину», зазначає кореспондент Euronews.

«Вона сама розповідала, що, коли побачила в сміттєвому баку відрубану голову, її це анітрохи не збентежило. А мені б не хотілося жити в одній країні з такою людиною», – зізнається інша жителька британської столиці.

Виникає й інше питання: навіть якщо Шамім і її дитині дозволять приїхати, чи зможе вона сама повернутися до нормального життя в Лондоні? Проблема в тому, що Шамім – далеко не єдина громадянка європейської країни, яка вирішила повернутися назад на батьківщину після розгрому ІДІЛ у Сирії та Іраку.

Мусульманська громада Лондона стурбована долею Шамім та інших дівчат, які опинилися в подібній ситуації.

«Якщо Шамім зробила якийсь злочин, вона повинна приїхати до Великобританії і постати перед судом. Якщо вона буде визнана винною, її відправлять до в'язниці. А коли вона вийде на свободу, за її діями повинні пильно стежити. Безпека країни – передусім», – відзначає представник Ахмадійської мусульманської громади Халіль Юсуф.

Головне питання: як у подібній ситуації будуть діяти інші європейські країни? Позиція британського уряду гранично ясна: щодо будь-якого, хто повернеться із зони конфлікту, буде відкрито розслідування, передає телеканал.

Нагадаємо, президент США Дональд Трамп звернувся до партнерів Вашингтона в Європі з проханням прийняти сотні бойовиків ІД, захоплених американськими збройними силами в ході операції в Сирії.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті