Захворіло у світі
143,629,848
Померло у світі
3,059,987
Вилікувалось у світі
122,010,330
Захворіло в Україні
1,974,118
Померло в Україні
40,796
Вилікувалось в Україні
1,514,472
Промінвестбанк відповів на критику з боку «Укрзалізниці» щодо можливого продажу її боргів

Промінвестбанк відповів на критику з боку «Укрзалізниці» щодо можливого продажу її боргів

Дочірні підприємства «Укрзалізниці» мають в Промінвестбанку кредити на загальну суму $153,25 млн

Промінвестбанк відповів на критику з боку «Укрзалізниці» щодо можливого продажу її боргів
Фото: УНІАН

Промінвестбанк відповів на заяву «Укрзалізниці» стосовно наміру банку продати її борги третім сторонам. Про це пише finance.ua із посиланням на заяву фінустанови, опубліковану на її сайті.

Згідно з повідомленням банку, упродовж 2011-2014 років дочірні підприємства «Укрзалізниці»  – «Південно-Західна залізниця» та «Південна залізниця» – отримали в Промінвестбанку кредити на загальну суму $153,25 млн. Кінцевий строк погашення заборгованості відповідно до умов кредитних договорів сплинув 22 грудня 2014 та 3 березня 2015 року відповідно, однак кредити так і не були погашеними. 

Промінвестбанк також повідомив, що багаторазово надавав пропозиції «Укрзалізниці» щодо врегулювання зазначеної заборгованості. Зокрема, можливість списання нарахованих штрафних санкцій, оплату боргу за узгодженим графіком та його часткову реструктуризацію. Лише після спливу терміну у 30 місяців, банк був змушений звернутися до суду.

Також Промінвестбанк зауважив, що навіть після цього пропонував повернутися до діалогу з «Укрзалізницею» та підтверджував готовність до позасудового врегулювання боргу.

Натомість, за словами представникв банку, керівництво «Укрзалізниці» зосередилось на примушуванні банку до дисконтування боргу, використовуючи в якості аргументів наміри припинити сплату відсотків та спричинити мільярдні збитки через формування резервів. Погрози були реалізовані, коли в вересні 2017 року «Укрзалізниця» без будь-якого попередження, листування, переговорів, коментарів припинила сплату відсотків за кредитами.

Законність інтересів та вимог Промінвестбанку до «Укрзалізниці» була неодноразово підтверджена у судовому порядку, в тому числі Верховним Судом. 

Промінвестбанк звертає увагу органів державної влади на недопущення подальшого тиску на банк та буде діяти в межах чинного Законодавства України, неухильно захищаючи інтереси десятків тисяч вкладників та інших кредиторів банку.

Раніше Mind писав, що «Укрзалізниця» виступила проти кулуарного продажу її боргу Промінвестбанком.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті