Нацкомфінпослуг: до затвердження нормативної бази про валюту страховики мають користуватись Постановами НБУ

Нацкомфінпослуг: до затвердження нормативної бази про валюту страховики мають користуватись Постановами НБУ

Регулятор нагадує про втрату чинності Положення про застосування іноземної валюти в страховій діяльності

Нацкомфінпослуг: до затвердження нормативної бази про валюту страховики мають користуватись Постановами НБУ
Фото: Shutterstock

Нововведення валютного регулювання, зокрема умови, порядок, особливості здійснення валютних операцій у страховій діяльності регулюються відповідними постановами Національного банку (НБУ), повідомляє Нацкомфінпослуг.

Як зазначається у повідомленні на сайті регулятора, відповідних змін до нормативно-правових актів Нацкомфінпослуг у зв’язку із набранням чинності Закону України «Про валюту і валютні операції» поки не прийнято.

У звязку з цим, регулятор зазначає, що до внесення зазначених змін страховики повинні дотримуватись процедур, передбачених нормативно-правовими актами НБУ.

«Нововведення валютного регулювання, що стосуються операцій, пов’язаних з виконанням зобов’язань за фінансовими аграрними розписками, лізингом, факторингом, операціями страхування/перестрахування, договорами оренди, найму, визначені Положенням про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті, затвердженим постановою Правління НБУ від 2 січня 2019 року № 5. Зокрема постановою НБУ №5 визначено умови, порядок, особливості здійснення валютних операцій у страховій діяльності», – пояснюють у Нацкомфінпослуг.

При цьому слід враховувати положення постанови Правління НБУ від 2 січня 2019 року №9 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України» щодо забезпечення наявності мінімального власного капіталу у сумі 300 млн грн, у разі отримання ліцензії для здійснення розрахунків в іноземній валюті на території України за договорами страхування життя.

«Додатково інформуємо, що співпраця Нацкомфінпослуг із Національним банком України стосовно вдосконалення нормативно-правових актів у сфері застосування іноземної валюти  на ринку фінансових послуг буде продовжена», – наголошують у Нацкомфінпослуг.

У свою чергу Нацкомфінпослуг ведеться робота щодо приведення Порядку реєстрації договорів перестрахування та надання страховиками (цедентами, перестрахувальниками) інформації про укладені договори перестрахування з страховиками (перестраховиками) нерезидентами (розпорядження Нацкомфінпослуг від 15 вересня 2015 року №2201) у відповідність із Положенням та визнання таким, що втратив чинність, Порядку засвідчення довідок для проведення розрахунків за договорами страхування та перестрахування з нерезидентами, дія яких поширюється на іноземну територію (розпорядження Нацкомфінпослуг від 15 вересня 2015 року № 2200).

Як зазначається, за результатами співпраці між Нацкомфінпослуг і НБУ з метою спрощення реєстраційних та дозвільних процедур на ринку страхування постановою НБУ від 5 лютого 2019 року № 31 «Про визнання такими, що втратили чинність, деяких нормативно-правових актів Національного банку України» було визнано таким, що втратило чинність, Положення про застосування іноземної валюти в страховій діяльності, затверджене постановою Правління НБУ від 11 квітня 2000 року №135.

Постанова НБУ №31 набрала чинність з дня набрання чинності Закону України «Про валюту і валютні операції» – 7 лютого 2019 року.

Нагадаємо, що згідно із законом страховикам-резидентам надається право вносити платежі за укладеними договорами страхування життя в іноземній валюті у випадках, передбачених законодавством.

Як писав Mind, згаданою Постановою НБУ №9 страховики для отримання ліцензії зобов’язані забезпечити наявність мінімального власного капіталу для здійснення розрахунків в іноземній валюті на території України за договорами страхування життя у сумі 300 млн грн. 

Крім того, зазначеним документом НБУ в рамках переходу до нової ліберальної системи валютного регулювання надав можливість населенню купувати і продавати іноземну валюту не лише в банках і пунктах обміну валют небанківських фінансових установ, а й у поштових відділеннях.

Рада прийняла закон «Про валюту» 21 червня минулого року. Нагадаємо, що закон декларує свободу руху капіталів і свободу валютних операцій. Замість діючих 56 нормативних актів  з'явиться 8 нових постанов, однак вступ Закону в силу не скасовує обмеження НБУ, які вже існують на ринку.        

Більше про особливості нового закону читайте в матеріалі Mind: «Валютна лібералізація: чому очікування не співпали із реальністю».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло