Захворіло у світі
18,288,573
Померло у світі
693,805
Вилікувалось у світі
10,913,524
Захворіло в Україні
74,219
Померло в Україні
1,764
Вилікувалось в Україні
40,613
Закон про валюту набув чинності: основні зміни

Закон про валюту набув чинності: основні зміни

Замість діючих 56 нормативних актів з'явиться 8 нових постанов

Закон про валюту набув чинності: основні зміни
Фото: Shutterstock

Сьогодні, 7 лютого, набрав чинності закон «Про валюту і валютні операції».

Закон декларує свободу руху капіталів і свободу валютних операцій. Замість діючих 56 нормативних актів  з'явиться 8 нових постанов, однак вступ Закону в силу не скасовує обмеження НБУ, які вже існують на ринку.

Так, з 7 лютого вдвічі збільшується граничний строк здійснення розрахунків за експортно-імпортними контрактами – до 365 днів, скасовується валютний нагляд за експортно-імпортними операціями до 150 000 грн, дозволяється вільне використання рахунків юридичних осіб за кордоном (крім операцій з переказів коштів з України на такі рахунки).

Крім того, скасовуються індивідуальні ліцензії на валютні операції – їх замінить система е-лімітів (2 млн євро/рік для юридичних осіб, 50 000 євро/рік для фізичних осіб).

Також скасовуються санкції у вигляді припинення зовнішньоекономічної діяльності за порушення строків розрахунків, а також обмеження на дострокове погашення зовнішніх зобов’язань.

Громадяни зможуть інвестувати кошти за кордон без індивідуальних ліцензій Національного банку України (НБУ).

Разом з цим, оператори поштового зв’язку можуть надавати фінансові послуги з переказу коштів, якщо вони є валютними операціями, на підставі ліцензії Нацбанку. Умовою для отримання оператором поштового зв’язку ліцензії на валютний переказ, є надання ним послуг з переказу коштів у гривні.

Також, страховикам-резидентам надається право вносити платежі за укладеними договорами страхування життя в іноземній валюті у випадках, передбачених законодавством. 

Нагадаймо, 21 червня минулого року, Рада прийняла закон «Про валюту». За ухвалення закону з озвученими під стенограму правками і техніко-економічними правками проголосувало 228 народних депутатів.

Хоча деякі нардепи вимагали переголосування, воно не відбулося.

Більше про особливості нового закону читайте в матеріалі Mind: «Валютна лібералізація: чому очікування не співпали із реальністю».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті