НБУ встановив вимоги про наявність мінімального власного капіталу для страховиків

НБУ встановив вимоги про наявність мінімального власного капіталу для страховиків

Мінімальний власний капітал для розрахунків у валюті страховиками життя становить 300 млн грн

НБУ встановив вимоги про наявність мінімального власного капіталу для страховиків
Фото: НБУ

Страховики для отримання ліцензії зобов’язані забезпечити наявність мінімального власного капіталу для здійснення розрахунків в іноземній валюті на території України за договорами страхування життя у сумі 300 млн грн, передає Інтерфакс-Україна із посиланням на інформацію Ліги страхових організацій України (ЛСОУ).

Відповідна Постанова Правління Національного банку України (НБУ) від 2 січня 2019 року № 9 «Про затвердження змін до деяких нормативно-правових актів Національного банку України». Набирає чинності 7 лютого 2019 року.

Документ визначає порядок видачі, зупинення, поновлення, відкликання (анулювання) ліцензій на здійснення валютних операцій.

Нацбанк, зокрема, видає небанківській установі ліцензію на здійснення валютних операцій за умови, що воно не менше одного року є фінансовою установою в сфері надання резидентам таких же фінансових послуг у валюті України. Його керівники, власники істотної участі відповідають вимогам щодо ділової репутації та професійної придатності.

Крім того, протягом шести місяців до моменту подачі заявки на отримання ліцензії і в період розгляду пакета документів таке небанківська фінустанова не порушувало вимоги нормативно-правових актів Нацбанку, валютного законодавства країни, законодавства з питань регулювання ринків фінансових послуг, законодавства в сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом. Крім того, таке фінустанова протягом року, що передує даті надходження пакета документів, і протягом терміну розгляду пакета документів не мало заходів впливу за порушення вищевказаного законодавства України.

Для отримання ліцензії небанківська фінустанова направляє в Нацбанк, зокрема, бізнес-план мінімум на три роки діяльності, анкету небанківської фінустанови, копії ліцензій на провадження видів фінансових послуг, фінансову звітність, складену відповідно до міжнародних стандартів за попередній звітний рік і за станом на останню звітну дату, що передує подачі заяви.

Необхідно також надати аудиторський звіт, довідки банків, що обслуговують рахунки небанківської фінансової установи, що містять інформацію про рух коштів на рахунках, документи, що підтверджують джерела походження коштів для формування власного (статутного, додаткового) капіталу небанківської фінансової установи, інформацію про наявність у небанківської фінустанови (його структурних підрозділів) приміщень, в яких планується здійснення діяльності з надання фінансових послуг, що передбачають їх використання готівки в національній та іноземній валютах, які відповідають вимогам нормативно-правових актів НБУ, і відомості про структуру власності небанківської фінансової установи.

Закон «Про валюту і валютні операції» прийнято 21 червня 2018 року. Він вводиться в дію 7 лютого 2019 року.

Згідно з прикінцевими та перехідними положеннями документа, вносяться зміни в ст. 19 закону «Про страхування», відповідно до яких страховикам-резидентам надається право вносити платежі за укладеними договорами страхування життя в іноземній валюті у випадках, передбачених законодавством.

Ліцензії НБУ на здійснення валютних операцій діють безстроково. Порядок видачі, переоформлення, призупинення, відновлення, відкликання (анулювання) даної ліцензії встановлюється НБУ. Він у визначеному ним порядку веде реєстр осіб, організацій, яким видано ліцензії, і розміщує інформацію про це на сторінках офіційного інтернет-представництва Національного банку України.

Згідно з даними рейтингу страхових компаній Insurance TOP, за станом на третій квартал 2018 року вимогу Положення про наявність не менше 300 млн грн власного капіталу в Україні відповідає одна страхова компанія «Уніка Життя» (415 млн грн). Власний капітал СК «МетЛайф» станом на 30 вересня 2018 року складав 275,9 млн грн, СК «ТАС» – 227,2 млн грн.

Раніше, НБУ оприлюднив загальний перелік валютних послаблень для бізнесу та населення.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті