IKEA розробила човни для очищення річок

IKEA розробила човни для очищення річок

Компанія придумала, як одночасно і рекламувати себе, і увагу до проблеми привертати

IKEA розробила човни для очищення річок
фото IKEA

Шведська транснаціональна корпорація з виготовлення меблів IKEA цього разу свої зусилля для зменшення «екологічного сліду» скерувала на очищення води. Компанія розробила човен на дистанційному управлінні, який буде очищувати від сміття річки, повідомляє Engadget.

Човен отримав назву Good Ship IKEA. Виглядає ві непретензійно, оскільки був змодельований на основі дитячої іграшки для ванної SMÅKRYP, але насправді пристрій дуже функціональний.

У ньому використана особлива технологія з очищення навколишнього середовища, яка дозволяє збирати до 20 кг сміття за один раз. Невеликий флот таких човнів міг би підтримувати річку у відносно чистому стані.

При дистанційному управлінні, як повідомляється, оператор отримує «зображення від першої особи» – завдяки встановленій на човні камері.

Два наявних на сьогодні човни зараз працюють на південному сході Лондона, на Темзі. В рамках привернення більшої уваги до проблем довкілля IKEA дає людям можливість самостійно покерувати човнами.

Після цього мережа магазинів планує пожертвувати човни для благодійної організації Hubbub.

Хоча це схоже на рекламу для ІКЕА, але ця ініціатива підкреслює серйозну проблему з річковим сміттям. Як відзначають в ІКЕА, екіпажі щороку вивозять близько 295 тонн відходів з річки Темзи. Роботизовані човни можуть автоматизувати велику частину цієї роботи і очистити ділянки, які іноді можуть залишитися без уваги.

Нагадаємо, IKEA вирішила на своїй онлайн-платформі продавати не лише власні меблі, а й конкурентів.

Раніше компанія оголосила, що запроваджує нову послугу – тепер вона буде здавати меблі в оренду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті