Суд в Німеччині визнав право власників дизельних Volkswagen на компенсації

Суд в Німеччині визнав право власників дизельних Volkswagen на компенсації

Федеральна судова палата Німеччини стала на бік німецьких покупців автомобілів автоконцерну

Суд в Німеччині визнав право власників дизельних Volkswagen на компенсації
фото pixabay.com

У суперечці про виплату компенсацій в рамках дизельного скандалу вища судова інстанція ФРН у цивільних справах встала на сторону клієнтів німецького концерну Volkswagen. Федеральна судова палата Німеччини в Карлсруе визнала дефектним програмне забезпечення в дизельних автомобілях, що спотворює дані про вміст шкідливих речовин у вихлопних газах.  Про це повідомляє DW.

Суд обґрунтував своє рішенням тим, що влада має право заборонити використання автомобілів з маніпульованим програмним забезпеченням, а тому покупець має право на заміну.

В результаті ініційованих владою США у вересні 2015 року розслідувань VW змушений був визнати, що на кілька мільйонів проданих у світі автомобілів було встановлено програмне забезпечення, яке дозволяло маніпулювати тестами на відповідність двигунів екологічним стандартам.

«Дизельгейт» викликав масове відкликання продукції концерну з ринку для усунення технічних фальсифікацій. VW досяг з владою США угоди про штрафні та компенсаційні виплати на загальну суму понад $18 млрд в рамках врегулювання скандалу. 

У Німеччині Volkswagen і інші автомобілебудівники досі відмовлялися компенсувати збиток, завданий їхніми діями власникам дизельних автомобілів.

Лише в 2018 року компанія витратила на усунення наслідків «дизельного скандалу» та пов'язані з цим видатки 5,5 млрд євро. Ще близько 2 млрд євро передбачено витратити на це в 2019 році.

Нагадаємо: минулого року керівництву VW довелось постати перед судом, щоб зустрітись з інвесторами, які прагнуть отримати 9,2 млрд євро ($10,6 млрд) компенсацій у зв’язку із тим, що автовиробник вчасно не повідомив їм про скандал із підвищеними шкідливими викидами. 

В той же час автоконцерн стали підозрювати також і у маніпуляціях з показниками шкідливих речовин не тільки дизельних, але і бензинових двигунів

Як повідомлялось, на початку цього року  автоконцерн Volkswagen повідомив, що може подати проти компанії Bosch позов на $1 млрд з вимогою відшкодувати збитки, яких концерн зазнав у зв'язку з дизельним скандалом, так званим «дизельгейтом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті