Захворіло у світі
12,521,347
Померло у світі
560,834
Вилікувалось у світі
6,901,607
Захворіло в Україні
52,843
Померло в Україні
1,372
Вилікувалось в Україні
25,661
Volkswagen збирається відсудити в Bosch 1 млрд євро через «дизельгейт»

Volkswagen збирається відсудити в Bosch 1 млрд євро через «дизельгейт»

Саме Bosch поставляла автовиробнику програмне забезпечення, яке занижувало показники викидів

Volkswagen збирається відсудити в Bosch 1 млрд євро через «дизельгейт»
фото DR

Німецький автоконцерн Volkswagen може подати проти компанії Bosch позов з вимогою відшкодувати збитки, яких концерн зазнав у зв'язку з дизельним скандалом, так званим «дизельгейтом». Про це повідомляє Spiegel з посиланням на власні джерела.

Розмір компенсації, яку вимагатиме в суді Volkswagen, може досягти 1 млрд євро.

Як стверджують співрозмовники видання, німецький автовиробник вважає Bosch винною в своїх фінансових втратах, оскільки саме Bosch постачала блоки управління і програмне забезпечення, яке використовувалися при маніпуляціях з викидами шкідливих речовин.

Volkswagen підготував позов ще наприкінці 2018 року, але обидві компанії домовилися, що спробують врегулювати ситуацію. Термін подачі позову закінчується в березні 2019 року.

Нагадаємо, у 2015 році розгорівся «Дизельгейт» – скандал, пов'язаний з програмним забезпеченням автомобілів Volkswagen, яке спеціально занижувало показники вмісту шкідливих речовин у вихлопах, інколи в 30-40 разів.

Потім виявилося, що в одній тільки Німеччині такими ж махінаціями займалися ще чотири відомих бренди: Audi, Porsche, BMW і Daimler. У Франції – PSA Group, якій належать марки Peugeot, Citroen і люксовий бренд DS.

Об'єднання німецьких автовиробників на «дизельному саміті», враховуючи масштаби проблеми, постановило, що автоконцерни, замішані в скандалі, мають відкликати і переробити 5 млн дизельних автомобілів, серед них 2,5 млн – Volkswagen. Пізніше концерн домовився про викуп компанією автомобілів у споживачів і виплату їм компенсацій.

Незважаючи на все це, Volkswagen третій рік поспіль стає найбільшим автовиробником у світі за кількістю проданих автомобілів.

За матеріалами Коммерсант

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті