США повернуть Киргизстану $4,5 млн, вивезених із країни колишнім президентом

США повернуть Киргизстану $4,5 млн, вивезених із країни колишнім президентом

Це перший випадок повернення в країну вкрадених коштів

США повернуть Киргизстану $4,5 млн, вивезених із країни колишнім президентом
http://www.mfa.gov.kg

Сполучені Штати повернуть Киргизстану $4,5 млн, які родина колишнього президента країни Курманбека Бакієва вивела з країни. Про це повідомляє прес-служба МЗС Киргизстану.

Угоду про повернення грошей було підписано 25 лютого заступником міністра закордонних справ Киргизстану Азізбеком Мадмаровим і першим заступником помічника Держсекретаря США у справах Південної і Центральної Азії Еліс Уеллс.

Це перший випадок повернення бюджетних коштів, незаконно виведених з країни, наголошується в повідомленні.

Всю суму влада Киргизстану зобов'язалися спрямувати на соціальні цілі, в тому числі на покращення доступу сільського населення до системи охорони здоров'я, закупівлю обладнання для обласних лікарень, будівництво об'єктів водопостачання.

Кошти були виявлені в США в ході кримінального переслідування одного з ділових партнерів сина Бакієва – Євгенія Гуревича, якого американська влада звинувачували в інсайдерській торгівлі. Зараз він відбуває 5-річний термін ув’язнення.

Нагадаємо, Курманбека Бакієва було скинуто в ході революції в Киргизстані в квітні 2010 року. В результаті зіткнень протестувальників і охорони Будинку уряду, за офіційними даними, загинули 82 людини, понад 300 отримали поранення.

Після зіткнень влада в країні перейшла до опозиції, а Бакієв і його близькі родичі втекли з Киргизстану в Білорусь.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло