Мінфін: у 2018 році держбанки зменшили прострочену заборгованість на 5 млрд грн
Минулого року держбанки здійснили реструктуризацію на 21 млрд грн

Банки державного сектору за підсумками 2018 року зменшили прострочену заборгованість на 5 млрд грн та здійснили реструктуризацію на 21 млрд грн, повідомляє Міністерство фінансів.
Про це йдеться у першому регулярному звіті Мінфіну про стан роботи з непрацюючими кредитами, який публікується в рамках оголошеного регулярного та детального звітування про діяльність банків державного сектору.
Звіти з роботи державних банків по NPL Мінфін зобов’язався оприлюднювати щопівроку. Крім того, Мінфін планує вже в найближчі кілька місяців оприлюднити аналітичний звіт, в якому буде представлено розширену інформацію про основні показники діяльності державних банків та інформацію про стан справ з судовими позовами та зверненнями до правоохоронних органів.

Фото: Мінфін
«У липні минулого року Рада фінансової стабільності створила Комітет з врегулювання питання непрацюючих кредитів державних банків, яким було розроблено рекомендації для роботи з непрацюючими кредитами, і перші результати вже було досягнуто. Поряд з цим, нашим пріоритетним завданням є якомога швидше впровадження інструментів та механізмів, які сприятимуть прискоренню вирішення проблеми NPLs», – нагадала міністр фінансів Оксана Маркарова.
Як писав Mind, банки державного сектору звітуватимуть Раді з фінансової стабільності (РФС) про прогрес у реструктуризації непрацюючих кредитів щопівроку.
Нагадаємо: за даними Мінфіну держбанки отримали за 2018 рік 13,5 млрд грн прибутку. Найбільш прибутковим виявився Приватбанк, найменш прибутковим – Ощадбанк.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].