НБУ: держбанки щопівроку звітуватимуть РФС про прогрес у реструктуризації непрацюючих кредитів

НБУ: держбанки щопівроку звітуватимуть РФС про прогрес у реструктуризації непрацюючих кредитів

Перший звіт очікується у лютому цього року

НБУ: держбанки щопівроку звітуватимуть РФС про прогрес у реструктуризації непрацюючих кредитів
Фото: НБУ

Банки державного сектору звітуватимуть Раді з фінансової стабільності (РФС) про прогрес у реструктуризації непрацюючих кредитів щопівроку, йдеться у повідомленні на сайті Національного банку.

Відповідні рекомендації РФС для держбанків з реструктуризації непрацюючих кредитів, які оприлюднив регулятор, набирають чинності від 9 січня 2019 року та діють до моменту вступу в дію нормативно-правового акту НБУ щодо організаціїбанками процесу управління непрацюючими активами, який наразі розробляється спільно зі Світовим банком.

Як зазначається, перший звіт очікується у лютому цього року.

«Рекомендації не є юридично зобов'язуючими, проте РФС залишає за собою право отримати від держбанків пояснення у разі їх недотримання», – йдеться у повідомленні.
 
Хоча ці рекомендації  розроблені для банків державного сектору, банки з приватним капіталом також можуть їх використовувати у своїй роботі.

Нагадаємо: зазначені рекомендації РФС затвердила на останньому засіданні 20 грудня 2018 року.

Затвердження та оприлюднення цих рекомендацій РФС передбачене Меморандумом між Україною та МВФ і має сприяти зниженню одногоіз системних ризиків для фінансової стабільності України, пов’язаного із надмірним обсягом непрацюючих кредитів у банківській системі

Рекомендації розроблені додатково до вимог Закон України «Про фінансову реструктуризацію» робочою групою, утвореною РФС з представників НБУ, Міністерства фінансів та Фонду гарантування вкладів фізичних осіб. Вони стосуються лише процесу реструктуризації великих кредитів, тобто більших ніж 5% від регулятивного капіталу банків, та визначають базові передумови,дотримання яких забезпечать справедливість та прозорість процесу реструктуризації, а також захист інтересів держави як кінцевоговласника банків.
Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті