Китай збільшить військовий бюджет на 7,5% цього року

Китай збільшить військовий бюджет на 7,5% цього року

Хоча це й менше, ніж минулоріч, це не може не стати причиною для занепокоєння для решти країн Азії

Китай збільшить військовий бюджет на 7,5% цього року
фото pixabay.com

КНР оголосила про збільшення свого військового бюджету на 7,5% у 2019 році, що нижче показника минулого року, оскільки країна зіштовхнулась з уповільненням економічного зростання. Про це повідомляє NDTV.

Це менше, ніж минулорічне збільшення у 8,1%, однак обсяг військового бюджету Китаю все одно залишається другим за величиною у світі після США  – $179 млрд (США має $716 млрд).

Влада КНР має намір забезпечити свою Народно-визвольну армію, чисельністю у 2 млн людей найсучаснішим обладнанням, витрачаючи значні кошти на військові літаки-невидимки, авіаносці та інше озброєння.

Прем’єр-міністр КНР Лі Кецян під час свого виступу у парламенті наголосив, що влада «посилить військову підготовку в бойових умовах і захищатиме інтереси суверенітету, безпеки та розвитку Китаю.

Комуністична партія країни зосередилась на тому, щоб наздогнати технології, які використовуються збройними силами США та Західної Європи.

Лі Кецян додав, що Китай «прискорить зусилля із впровадження інновацій в оборонній науці та техніці».

Більш низький рівень витрат на військовий бюджет відбувається у зв’язку із уповільненням економіки країни, коли влада встановлює більш низький цільовий показник росту у 6,0–6,5%.

«Військові витрати Китаю координуються із щорічним ростом ВВП КНР, – сказав Джеймс Чар, військовий експерт Сінгапурського технологічного університету Наньян. – У Китаю інші національні пріоритети, і надміру мілітаризована національна економіка може позбавити владу таких необхідних їй ресурсів, як це відбулось із колишнім СРСР».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло