НАБУ провело обшуки у фігурантів розслідування Bihus.Info Гладковських
Загалом детективи Бюро провели 20 обшуків в рамках розслідування про корупцію в ОПК

Сьогодні Національне антикорупційне бюро України провело 20 обшуків, в тому числі у фігурантів журналістського розслідування про корупцію в оборонно-промисловому комплексі, передає БізнесЦензор.
Про це на брифінгу заявив глава НАБУ Артем Ситник.
Ситник уточнив, що обшуки пройшли за місцем проживання колишнього заступника секретаря РНБО Олега Гладковського і його сина Ігоря, Віталія Жукова, Андрія Рогози і інших осіб.
«Виходячи з того, що ми побачили в цих сюжетах (журналістів Bihus.Info – Mind), ми зареєстрували два кримінальних провадження. Сьогодні в рамках одного з них було проведено ряд обшуків, близько 20, в тому числі, за місцем проживання Ігоря і Олега Гладковських, Віталія Жукова, Андрія Рогози і інших громадян», – сказав Ситник.
«Зараз слідчі дії тривають», – додав глава НАБУ.
Також Ситник прогнозує появу маніпуляцій проти Бюро в зв'язку зі зловживаннями в дежконцерні «Укроборонпром» на основі даних Євгена Шевченка, який був пов'язаний з НАБУ, проте ніколи не був штатним співробітником Нацбюро, повідомляє видання із посиланням на Інтерфакс-Україна.
«У зв'язку з тим, що, за нашою інформацією, готується чергове вкидання, маніпуляція і щодо цієї теми (передачі в НАБУ з військової прокуратури кримінального провадження щодо зловживань в ДК «Укробронпром»), і щодо НАБУ. Євген Шевченко – це особа, яка ніколи не працювала в НАБУ, але при цьому він співпрацював з детективами Антикорупційного бюро за низкою кримінальних проваджень», – сказав Ситник.
«Знаючи про підготовку інформаційних вкидів – і ці вкиди будуть базуватися навколо цієї особи (Шевченко) – я хотів би в черговий раз роз'яснити його статус, щоб максимально скоротити кількість маніпуляцій, які найближчим часом будуть», – пояснив директор НАБУ.
Ситник зазначив, що співпраця з Шевченком оформлялося договорами про конфіденційний співпраці.
Він також відкинув звинувачення на адресу НАБУ щодо того, що Бюро протягом двох років не реагувало на зловживання в «Укроборонпрому».
«Один з народних депутатів продемонстрував лист військової прокуратури, яким ряд матеріалів направлено до НАБУ», – сказав Ситник.
Він розповів, що з кримінального провадження, яке, за його даними, залишається в Генеральній прокуратурі України, виділили 87 сторінок, які були спрямовані в НАБУ. Ці матеріали стосувалися листування Шевченка з окремими особами.
«Що стосується співпраці з паном Шевченком, то мова йде про три кейсах, і інших спеціальних завданнях або іншого співробітництва в рамках конфіденційного співробітництва не було», – сказав директор НАБУ, і допустив, що деякі події Шевченко поза співпраці з Нацбюро можуть бути «предметом для можливої спекуляції».
«Як цією особою будуть спекулювати, мені зараз дуже складно спрогнозувати. Давайте подивимося, що буде в понеділок», – додав Ситник.
Нагадаємо: журналісти Bihus.info оприлюднили схему з розкрадання в оборонному комплексі, головним фігурантом якої названо сина Олега Гладковського (бізнес-партнера президента Петра Порошенка – уже колишнього першого заступника секретаря РНБО) Ігоря. За інформацією видання він разом із партнерами організував у 2015 році постачання контрабандних російських деталей для військової техніки й був безпосереднім учасником мільйонних схем із розкрадання в оборонному комплексі.
Пізніше стало відомо, що Глаковський-старший і Ко лише на 6 авіадеталях відмили $300 000.
У свою чергу, НАБУ почало розслідування за даними журналістів про корупцію в «оборонці» за всіма наведеними фактами в розслідуванні.
Зі свого боку представники концерну назвали некоректною інформацію журналістів про реалізацію у 2016–2017 роках держкомпанією «Укрспецекспорт», що входить до складу держконцерну, експортного контракту на проведення капремонту двох транспортних Ан-26 для Казахстану й розцінюють такі дії як прояв заангажованої журналістики.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].