Радбез ООН: хакери з КНДР викрали з криптовалютних бірж близько $670 млн
Лише з січня 2017 по вересень 2018 року КНДР здійснила не менше 5 успішних атак на криптовалютні азійські біржі та викрала $571 млн

Північна Корея використовувала кібератаки для викрадення мільйонів доларів зі світових криптовалютних бірж. Про це повідомляє Nikkei.
За даними Ради безпеки ООН Пхеньяну вдалось викрасти близько $670 млн у віртуальній валюті через кібератаки, застосовуючи технологію блокчейн для приховування своїх дій. У повному звіті, який отримало у своє розпорядження видання Nikkei, йдеться про те, що КНДР проводила кібератаки на зарубіжні фінансові заклади з 2015 по 2018 роки.
За оцінками, лише з січня 2017 по вересень 2018 року КНДР здійснила не менше 5 успішних атак на криптовалютні азійські біржі та викрала 571 млн.
Це вперше експерти представили детальну інформацію, яким чином КНДР отримує іноземну валюту через кібератаки.
У доповіді організація порекомендувала країнам-членам «розширити свої можливості щодо сприяння активному обміну інформацією про кібератаки з боку Корейської народно-демократичної республіки з урядам інших країн» для виявлення та відвернення спроб Північної Кореї уникнути санкцій.
Економічні санкції, введені проти Пхеньяну у зв’язку з його ядерною та ракетної програмами, обмежили експорт вугілля, який є основним джерелом надходження іноземної валюти до країни.
Експерти припускають, що ці напади були здійснені спеціалізованим корпусом північнокорейських військових, які наразі є важливою частиною політики влади КНДР.
Крім того, північнокорейські компанії почали активно використовувати мережі YouTube і Instagram для продажу військової техніки, що заборонено санкціями. Також, за допомогою месенджера WeChat компанії здійснювали нелегальну торгівлю у відкритому морі.
Як повідомлялось, національна розвідка Південної Кореї зафіксувала рух вантажних транспортних засобів навколо заводу з виробництва міжконтинентальних балістичних ракет КНДР, що може свідчити про відновлення країною роботи над ракетною програмою.
Нагадаємо: раніше стало відомо, що Північна Корея відновила частину ракетного полігону Тонгчанг, який вона почала демонтувати після обіцянки, даної під час першого саміту президента США Дональда Трампа та лідера КНДР Кім Чен Ина.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].