Україну вперше обрали головуючою у програмі СОТ зі збору та звітності статистичних даних

Україну вперше обрали головуючою у програмі СОТ зі збору та звітності статистичних даних

Це стало можливим завдяки значним досягненням України у цій сфері за останні роки

Україну вперше обрали головуючою у програмі СОТ зі збору та звітності статистичних даних
Фото: pixabay.com

Україну вперше в історії її членства у Світовій організації торгівлі (СОТ) обрали головуючою Робочої програми зі збору та звітності статистичних даних (Work Program on Collection and Reporting of Statistical Data), йдеться у повідомленні на урядовому порталі.

Це стало можливим завдяки значним досягненням України у цій сфері за останні роки. Попереднім головуючим цієї Програми були США.

Українська делегація висловила вдячність за надану довіру та озвучила головні напрями роботи на найближчу перспективу. Так, серед них розробка та використання уніфікованої методології збору та звітування щодо даних державних закупівель країн-членів Угоди з державних закупівель.

Крім того, Україна продовжить поширення використання стандарту відкритих даних в сфері публічних закупівель Організації міжнародного економічного співробітництва (англ. Open Contracting Data Standard, OCDS).

Україна має чітку позицію щодо доцільності використання стандарту OCDS країнами-членами Угоди, що значно підвищить прозорість та відкритість інформації про державні закупівлі в світі. Використання цього стандарту дозволяє публікувати доступні для читання дані, об'єднувати та порівнювати їх із власною інформацією, а також створювати інструменти для аналізу та обміну даними щодо стану публічних закупівель в окремих країнах та світі в цілому. В рамках засідання Комітету Україна підтвердила свою готовність ділитись власним досвідом в застосуванні стандарту OCDS.

Електронна система публічних закупівель ProZorro, яка використовує цей стандарт даних, є прикладом того, як відкриті дані забезпечують прозорість публічних закупівель, позитивно впливають на розвиток економіки, знижують рівень корупції та формують позитивний міжнародний імідж України. Відкритість даних значно обмежує можливості для махінацій і робить порушення при здійсненні закупівель більш ризикованими з точки зору закону.

«Сьогодні ProZorro – це унікальна не лише для України, але й для світу, система, де 2,26 млн всіх закупівель можна моніторити в режимі онлайн. Це всі закупівлі за весь час існування системи, де вся інформація від оголошення тендеру до підписання та виконання договору по ним як на долоні. Кожного дня ця кількість збільшується в середньому на 4-5 тис. процедур. Загальний бюджет закупівель, оголошених в системі за весь час її існування, вже складає 2,16 трлн грн», – відзначив Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов, коментуючи важливість застосування відкритих даних при закупівлях.

Нагадаємо: Україна поскаржилась у СОТ за створення Росією перешкод для транзиту.

Україна приєдналася до Угоди СОТ про державні закупівлі (Government Procurement Agreement, GPA) у 2016 році. В результаті українські компанії отримали право брати участь у державних закупівлях 47 країн-учасниць угоди GPA, серед яких: країни ЄС, Японія, США, Корея, Тайвань, Сінгапур, Гонконг і Канада. Загальний об’єм ринку держзакупівель СОТ оцінюється в $1,7 трлн щорічно.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло