Василь Хмельницький: «Мети банкрутити банк «Хрещатик» не було, це була стратегія Нацбанку»
На думку Хмельницького, банк був приречений і не мав шансів вижити в умовах, що на той час склалися

Бізнесмен Василь Хмельницький в інтерв'ю виданню Економічна правда прокоментував банкрутство банку «Хрещатик», назвавши його частиною стратегії Національного банку України з розчищення банківського сектору.
«У нас обвалилися 40 банків. Була зрозуміла тенденція держави: будуть тиснути банківську систему, щоб скоротити кількість учасників. Більше того, нові технології дають можливість платити за допомогою карток, телефону, і банки втрачають свою перспективу. Я це бачу, тому що я цим займаюся. Я Іванову (партнеру, одному із власників пакету акцій «Хрещатику». – Mind) за рік до банкрутства банку кажу: «Давай продамо партнерам». Нам партнери давали досить непогані гроші за це. Він: «Ні, це мало, ми можемо більше». Я і зараз підтверджую, що мети збанкрутити банк не було. Це була стратегія Нацбанку – розчистити ринок. Якби був тільки банк «Хрещатик», то можна було б чіплятися, а так – 80 банків, і були банки побільше, ніж ми», – сказав Хмельницький.
За його словами, він продав свою частку в банку за рік до його банкрутства.
«Я розумів, що кращу ціну ми не отримаємо, що буде стагнація світової банківської системи, і у держави мета – очистити ринок... Я реально вийшов. Якщо ви зайдете в НБУ, там є запис, що я за рік вийшов. У мене було розуміння тенденцій», – зазначив він.
Бізнесмен також прокоментував інформацію про додаткову емісію акцій банку за часів Леоніда Черновецького, у результаті неї частка Києва була «розмита» на користь компаній, афілійованих з Київською інвестиційною групою Хмельницького.
«Я не беруся сказати точно, але що таке додаткова емісія? Всі сторони повинні вкласти гроші. Одна сторона каже: «Слухайте, у мене немає грошей. Ну, немає у мене зараз грошей». Це можемо бути і ми з вами»,– сказав Хмельницький.
Нагадаємо: 4 квітня 2016 року НБУ відніс банк «Хрещатик» до категорії проблемних строком на 180 днів, встановив для банку обмеження в діяльності.
5 квітня 2016 року НБУ визнав «Хрещатик» неплатоспроможним. 2 червня 2016 року НБУ відправив банк на ліквідацію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].