Екс-радник Обами розповів, чому США не змогли зупинити анексію Криму

Екс-радник Обами розповів, чому США не змогли зупинити анексію Криму

Радник з нацбезпеки зізнається, що американська розвідка мала певні пробіли в знаннях про дії Росії у 2014 році

Екс-радник Обами розповів, чому США не змогли зупинити анексію Криму
dw.com

Росіяни застали зненацька Сполучені Штати, коли розпочали анексію Криму в березні 2014 року, а потім військове вторгнення на схід України. Про це зазначив Бен Родс, колишній радник з нацбезпеки президента США Барака Обами в програмі «Зона конфлікту» на Deutsche Welle.

При цьому росіяни самі не очікували, що в Києві впаде лояльний до них режим – саме це стало каталізатором для подальших дій Росії, сказав Родс.

Він переконаний, що в Росії не було заздалегідь підготовленого плану щодо вторгнення в Крим чи на Донбас.

«В Україні був проросійський корумпований президент Янукович, який виконував накази Росії. У ході протестів цього президента скинули. Янукович втік у Росію, а Росія, прагнучи зберегти вплив в Україні, вторглася в Крим», – зазначив екс-радник Обами.

Росіяни побачили, що Україна від них вислизає, що Україна надала перевагу Угоді про асоціацію з ЄС замість того, щоб обрати відносини з домінуючою Росією, і саме це змусило Росію діяти швидко, впевнений Родс.

Ведучий програми нагадав, що колишній головнокомандувач військами НАТО в Європі генерал Брідлав у квітні 2015 року у комітеті Сенату заявив, що у Сполучених Штатів існували пробіли в зборі й аналізі даних щодо Росії – що США «втратили її з поля зору». За його словами, США не очікували навіть проведення деяких російських навчань.

«Що ви як радник Обами з нацбезпеки можете про сказати про цей великий провал, адже Росія була вашим головним суперником?» – запитав ведучий.

«Так, ми спостерігали за Росією, ми постійно за нею спостерігаємо. Але не може бути розвідки, стовідсотково ефективної з будь-якого питання в будь-якій точці світу», – заявив екс-радник з нацбезпеки.

Він вважає, що причина описаних подій – позиція президента РФ Владіміра Путіна, який вирішив протистояти, на його думку, багаторічному посяганню на прикордонні з Росією території.

«Однак ви не змогли передбачити його (Путіна. – Ред.) дії в Криму, чи не так?» – запитав ведучий.

«Що, на вашу думку, ми мали зробити? Ввести війська в Крим і витіснити Росію? Це стало несподіванкою, тому що це трапилося внаслідок ланцюжка подій, і навіть якби американці знали про наміри Путіна на день раніше – все одно нічого змінити б не змогли», – зізнався він.

Нагадаємо: 13 березня Палата представників США схвалила законопроект про невизнання суверенітету Російської Федерації над Кримом.

Раніше суд в Гаазі зобов’язав Росію виплатити «Нафтогазу» $8 млрд компенсації за втрату активів у Криму.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло