Мінфін: на пілот з реформування екстреної меддопомоги у 2019 році передбачено 1 млрд грн

Мінфін: на пілот з реформування екстреної меддопомоги у 2019 році передбачено 1 млрд грн

Пілот стартує у 5 областях і Києві та 1 квітня 2019 року розпочнеться модернізація служб оперативно-диспетчерських служб по Україні

Мінфін: на пілот з реформування екстреної меддопомоги у 2019 році передбачено 1 млрд грн
Фото: pixabay

Пілотний проект реформи системи екстреної медичної допомоги (ЕМД) передбачає витрати з  держбюджету-2019 1 млрд грн, йдеться у повідомленні на сайті Міністерства фінансів.

Відповідну модель надання ЕМД, яка має на меті забезпечити доступне, своєчасне та якісне медичне обслуговування громадян, щоб в критичній ситуації кожен українець оперативно міг отримати необхідну допомогу, пропонує МОЗ на розгляд Уряду.

Пілотний проект щодо розвитку системи ЕМД стартує з 1 квітня 2019 року у Вінницькій, Донецькій, Одеській, Полтавській, Тернопільській областях та Києві. Крім того, у всіх регіонах України розпочнеться модернізація оперативно-диспетчерських служб.

Реалізація нової моделі надання ЕМД передбачає співфінансування з місцевих бюджетів за формулою: не більше 75% від визначеної потреби фінансується за рахунок держбюджету, не менше 25% – за рахунок місцевих бюджетів.

«Оскільки за результатами реформи фінансової децентралізації у регіонах значно підвищилась економічна спроможність та з’явились додаткові ресурси, ця формула є цілком справедливою та дієвою», – пояснюють у Мінфіні.

Основні нововведення включають оновлення алгоритмів диспетчеризації, створення нової IT-інфраструктури, оновлення обов’язкових протоколів диспетчерів та протоколів командних дій бригад, нові автомобілі і обладнання та ін.

Поступово передбачається поширення розвитку системи ЕМД по всій Україні з урахування проміжних результатів пілотного проекту.

Новий підхід до надання ЕМД став основою проекту Концепції розвитку системи ЕМД на 2019-2023 рр., яка була розроблена МОЗом та днями без зауважень погоджена Мінфіном. Наразі проект готується до розгляду Урядом.

Нагадаємо: у березні 2018 року Кабінет міністрів України «включив» медреформу – прийняв низку рішень для реалізації реформи охорони здоров'я, зокрема, щодо можливості обрання сімейного лікаря вже з 2 квітня, започаткував закупівлю ліків за кошти 2018 року через спеціалізовані організації, а також врегулював процес освіти практикуючих лікарів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті