Вчені створили зарядку для смартфона, яка отримує енергію з простору

Вчені створили зарядку для смартфона, яка отримує енергію з простору

В разі успішного втілення цієї розробки розетка буде не потрібна

Вчені створили зарядку для смартфона, яка отримує енергію з простору
фото Shutterstock

Дослідники Массачусетського технологічного університету (MIT) створили систему, яка дозволить смартфону отримувати енергію для своєї батареї буквально з навколишнього простору. Таким чином ця технологія зробить власника будь-якого гаджета повністю незалежним від розетки, пише Tecnoblog.

З різким зростанням продуктивності смартфонів проблема їх підживлювання стає все гострішою, оскільки далеко не кожному власнику смартфона зарядки вистачає на весь день. Часто доводиться або шукати розетку, або носити з собою «пауербанк».

Однак революційна розробка MIT цю проблему може вирішити. Робочий прототип системи представляє собою тонку гнучку плівку з включеними в її структуру елементами, чутливими до електромагнітного поля будь-якої інтенсивності.

Ця плівка, яку легко можна прикріпити на корпус смартфона, виконує роль своєрідної антени. Електромагнітне випромінювання, яке потрапляє на її робочу поверхню, перетвориться в постійний струм потужністю близько 40 мікроват.

Цього цілком достатньо для зарядки статфона. А джерелом електромагнітного поля можуть бути Wi-Fi-мережі, які функціонують майже по всій площі великих міст.

Надалі інженери MIT розраховують збільшити потужність своєї системи, щоб вона могла заряджати планшети і навіть нетбуки. Для цього достатньо просто збільшити площу перетворювача. Щоправда в такому випадку система стане більш громіздкою, зазначають розробники.

Нагадаємо, нещодавно Tesla представила нові потужні зарядні станції, які зменшать час зарядки до 15 хвилин.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло