Невідомі напали на селище в Африці і вбили 134 людини

Невідомі напали на селище в Африці і вбили 134 людини

В ООН рішуче засудили суботню різанину в Малі

Невідомі напали на селище в Африці і вбили 134 людини
фото news.cgtn.com

Щонайменше 134 мирних мешканці, включно з жінками і дітьми, було вбито під час збройного нападу на селище у центральному Малі (Північно-Західна Африка), повідомили в ООН у неділю, 24 березня. Ще близько 55 людей зазнали поранень, інформує Deutsche Welle.

Причиною різанини могли бути етнічні конфлікти між племенами фульбе і догонів у Малі. Лише у 2018 році жертвами конфліктів стали 550 мешканців країни.

Ймовірно, що напад на селище Огоссагоу, де переважно мешкали представники етнічної групи фульбе, був ініційований народністю догонів.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерріш вражений повідомленнями про масову загибель людей. Поряд з членами Ради Безпеки, делегація якої перебувала сьогодні в Малі, він засудив цей напад на мирних жителів, назвавши його актом немислимого варварства, передає прес-центр ООН.

«Ми рішуче засуджуємо цей ні чим не виправданий напад», – заявив на прес-конференції в столиці Малі Бамако Франсуа Делаттр, постпред Франції при ООН і голова Ради Безпеки в березні. Якраз в суботу делегація РБ ООН завершила дводенний візит в Малі.

За останні чотири роки посилилися етнічні конфлікти між племенем фульбе, представники якого переважно займаються скотарством, та племенами догон і бамбара, котрі займаються землеробством. Загострення пов'язують із появою в регіоні джихадистської групи, котра набирає членів до своїх лав переважно з народності фульбе. У свою чергу, догони і бамбара теж організовуються у «групи самозахисту». За даними ООН, внаслідок цього міжетнічного конфлікту минулого понад 500 цивільних загинули.

Регіон Мопті в центральній частині Малі з початку року став ареною жорстокого насильства. Минулої неділі в результаті нападу на табір Збройних сил Малі в селі Діура було вбито кілька солдатів. 26 лютого в ході нападу на село Гондогуру загинули 10 осіб із громади догонів. А1 січня невідомі озброєні елементи стратили 37 осіб в селі Фулані Кулогона.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті