Європарламент схвалив суперечливу директиву про авторське право в інтернеті
Перш ніж директива стане частиною національного законодавства, її мають ратифікувати парламенти держав-членів ЄС

Європарламент підтримав директиву щодо реформи авторського права. «За» проголосувало 348 євродепутатів, «проти» – 278. Про це повідомляє BBC.
Нові правила включають в себе відповідальність технологічних компаній за розміщення матеріалів без відповідного підтвердження авторського права.
Найбільший резонанс викликали дві статті:
Стаття 11 передбачає, що пошукові системи та інтернет-платформи мають отримувати дозвіл від медіа на демонстрацію їхніх новин користувачам та платити за використання посилань з новинних веб-сайтів. Але найбільш абсурдна частина цієї поправки – тепер такі претензії сайти зможуть виставляти навіть Google за те що прев’ю їх контенту було показано у результатах пошуку;
Стаття 13,згідно з якою на інтернет-гігантів покладається відповідальність за порушення користувачами авторських прав на їхніх платформах.
Багато музикантів та митців вважають, що нові правила є справедливими і забезпечать їм чесну винагороду за їхню роботу, критики стверджують, що вони знищать контент, створений користувачами.
Тепер слово за державами-членами. Якщо парламенти держав-членів ЄС приймуть це рішення, то матимуть два роки на його реалізацію.
Останнього разу закони про авторське право змінювались в 2001 році.
Нагадаємо: у вересні 2018 року Європарламент схвалив реформування європейського законодавства у сфері захисту авторського права.
Незадовго до голосування в Європарламенті, великі європейські веб-сайти протестували проти суперечливих змін в авторському праві в інтернеті, що вводяться Євросоюзом. Зокрема, протягом одного дня не працювала низка європейських сайтів Wikipedia. Інші великі сайти, такі як Twitch та PornHub, розмістили банери з протестом на своїх домашніх сторінках та у соціальних мережах.
Як повідомлялось, проти нового законодавства виступає і Youtube. Керівництво платформи закликало авторів контенту протестувати про нових правил публікації відео та дописів у соціальних мережах.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].