Європарламент схвалив суперечливу директиву про авторське право в інтернеті

Європарламент схвалив суперечливу директиву про авторське право в інтернеті

Перш ніж директива стане частиною національного законодавства, її мають ратифікувати парламенти держав-членів ЄС

Європарламент схвалив суперечливу директиву про авторське право в інтернеті
фото pixabay.com

Європарламент підтримав директиву щодо реформи авторського права. «За» проголосувало 348 євродепутатів, «проти» – 278. Про це повідомляє BBC.

Нові правила включають в себе відповідальність технологічних компаній за розміщення матеріалів без відповідного підтвердження авторського права.

Найбільший резонанс викликали дві статті:

Стаття 11 передбачає, що пошукові системи та інтернет-платформи мають отримувати дозвіл від медіа на демонстрацію їхніх новин користувачам та платити за використання посилань з новинних веб-сайтів. Але найбільш абсурдна частина цієї поправки – тепер такі претензії сайти зможуть виставляти навіть Google за те що прев’ю їх контенту було показано у результатах пошуку;

Стаття 13,згідно з якою на інтернет-гігантів покладається відповідальність за порушення користувачами авторських прав на їхніх платформах.

Багато музикантів та митців вважають, що нові правила є справедливими і забезпечать їм чесну винагороду за їхню роботу, критики стверджують, що вони знищать контент, створений користувачами.

Тепер слово за державами-членами. Якщо парламенти  держав-членів ЄС приймуть це рішення, то матимуть два роки на його реалізацію.

Останнього разу закони про авторське право змінювались в 2001 році.

Нагадаємо: у вересні 2018 року Європарламент схвалив реформування європейського законодавства у сфері захисту авторського права.

Незадовго до голосування в Європарламенті, великі європейські веб-сайти протестували проти суперечливих змін в авторському праві в інтернеті, що вводяться Євросоюзом. Зокрема, протягом одного дня не працювала низка європейських сайтів Wikipedia. Інші великі сайти, такі як Twitch та PornHub, розмістили банери з протестом на своїх домашніх сторінках та у соціальних мережах.

Як повідомлялось, проти нового законодавства виступає і Youtube. Керівництво платформи закликало авторів контенту протестувати про нових правил публікації відео та дописів у соціальних мережах.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті