Кабмін створив національний центр оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій
Центр забезпечуватиме управління телекомунікаціями в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану

Урядом прийнято рішення про створення Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦОТУ), який відповідно до Закону України «Про телекомунікації» призначений для забезпечення оперативно-технічного управління телекомунікаційними мережами загального користування всіх операторів телекомунікацій в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану.
Відповідне розпорядження № 177-р від 27 березня 2019 року розміщено на урядовому порталі.
Національний центр створюється як державна установа Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації України в межах загальної чисельності та в межах коштів державного бюджету, передбаченого Держспецзв’язку.
Як пояснив на своїй сторінці у Facebook голова правління Інтернет Асоціації України Олександр Федієнко, зі створенням НЦОТУ можливе додаткове навантаження на операторів телекомунікацій, згідно з іншою постановою Кабміну №812 від 29 червня 2004 року, якою затверджено, зокрема, порядок дій у цій сфері, а також права та обов’язки НЦТОУ.
«Із створенням НЦОТУ можливе додаткове навантаження на операторів телекомунікацій (за провайдерів у тексті постанови КМУ № 812 не згадується) згідно з вказаною постановою КМУ шляхом надання інформації про стан мереж, іншої інформації, необхідної для забезпечення сталого функціонування телекомунікаційних мереж в умовах надзвичайних ситуацій, надзвичайного та воєнного стану тощо», – написав він.
Урядом прийнято рішення про створення Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій,...
Опубликовано Олександром Федієнко, 28 березня 2019 р.
Проте, пояснив Федієнко, додаткові навантаження на операторів телекомунікацій, зокрема, у вигляді подання до НЦОТУ додаткової інформації буде, але в межах нормативно-правових актів, які вже прийняті раніше, тобто до фактичного створення НЦОТУ.
Він додав, що раніше ці функції виконував «Укртелеком».
Зі свого боку директор із корпоративних комунікацій «Укртелекому» Михайло Шуранов у коментарях до зазначеної інформації пояснив, що «Укртелеком» братиме участь у створенні (НЦОТУ «на рівні з іншими недержавними національними операторами».
«Скасування застарілих тимчасових зобов’язань «Укртелекому», що існували з часів, коли оператор був державним монополістом, є цілком логічним, адже функції НЦУ мають бути в державних органів влади», – написав він.
Як пояснив Шуранов, раніше основна функція щодо НЦОТУ була тимчасово покладена на відкрите акціонерне товариство «Укртелеком». «Укртелеком» забезпечував необхідні функції центру, зокрема беручи участь у спільних тестуваннях, які проводили відповідні державні органи за участю ключових операторів», – зазначив Шуранов.
Про те, як «Укртелеком» намагається заробити в умовах експансії мобільних технологій, читайте в матеріалі Mind «Інтернет і старі будівлі: як «Укртелеком» рятується від збитків».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].