Скандальна «Голден Деррік» Фукса перереєструвала свої родовища на Сейшельські острови

Скандальна «Голден Деррік» Фукса перереєструвала свої родовища на Сейшельські острови

Протягом лютого – березня 19 ліцензій на родовища були двічі перереєстровані на пов'язані між собою компанії

Скандальна «Голден Деррік» Фукса перереєструвала свої родовища на Сейшельські острови
Бізнесмен Павло Фукс
Фото: ua-energy.org

Менеджмент компанії «Іст Юроуп Петролеум» (раніше «Голден Деррік») вивів із компанії всі ліцензії на видобуток нафти та газу. Про це пише видання enkorr із посиланням на відкриті дані Державної служби геології і надр.

Згідно з ними, протягом лютого – березня цього року 19 ліцензій на родовища були двічі перереєстровані на пов'язані між собою компанії.

Спочатку «Держгеологія» ухвалила передачу ліцензій від «Іст Юроуп Петролеум» до його 19 дочірніх компаній, які мають схожі імена – скорочена назва родовища і приставка «инвест» («НДК Інвест», «ПСК Інвест» тощо). Ці 19 компаній на 99,9% належать «Іст Юроуп Петролеум», що дало підставу для перереєстрації ліцензій. Решта 0,1% належать Марії Мартиненко, яка з осені 2018 року називає себе директором «Іст Юроуп Петролеум».

На другому етапі дочірні компанії «Іст Юроуп Петролеум» передали ці ліцензії 18 новим дочірнім компаніям, на цей момент по 1 з 19-ти процес не завершений. Видання додає, що нові отримувачі ліцензій на 60% належать «Інвест», 40% – компанії «Авант Трейд Лімітед» Марії Мартиненко.

У результаті ліцензії «Іст Юроуп Петролеум» на сьогодні  належать 18 компаніям, які пов'язані з колишнім «Голден Дериком».

Щодо 2 із 19 ліцензіями запущений третій етап, у якому «Держгеологія» уже не фігурує. Тепер нові власники ліцензій «Бест Гео Тех» та «Транс Сетгео» змінили своїх засновників на сейшельські компанії «Кад Надра Інк» і «Кад Виленд Інк», бенефіціарами яких указано жителів Білої Церкви Аллу Мініну й Олександра Кириленка.

Після цих операцій скандальна «Голден Деррік» більше не має прямого відношення до вищезгаданих ліцензій. Видання припускає, що перереєстрація прав на видобуток нафти й газу проходить, щоб убезпечити активи від ризику майбутніх претензій правоохоронних органів, пов'язаних з обставинами отримання цих ліцензій у 2011–2012 роках. Нагадаємо: у 2014-му після зміни влади всі ліцензії компанії були зупинені, а Генпрокуратура почала розслідування.

«Голден Деррік» отримував ліцензії на видобуток нафти й газу без проведення будь-яких аукціонів через те, що частина статутного капіталу компанії належала державній компанії «Надра України». 31 грудня 2018 року вона добровільно вийшла із засновників «Іст Юроуп Петролеум», продавши 33% «Авант Трейд Лімітед» за номінальною вартістю 12 млн грн. Вихід держкомпанії з капіталу «Іст Юроуп Петролеум» відкрив шлях для виведення її ліцензій на нові, не пов'язані з цією компанією, структури.

Додамо, що «Іст Юроуп Петролеум» входила в п'ятірку найбільших приватних компаній за кількістю нафтогазових ліцензій. У 2015 році контроль над компанією отримали структури, пов'язані з бізнесменом Павлом Фуксом.

«Голден Деррік» заснований у липні 2007 року. На час реєстрації компанія на паритетних засадах належала компанії «Надра України» і кіпрській Hartlog Limited. У 2008 році частка «Надр України» скоротилася до 33%, а кіпрської компанії виросла до 67%. Компанія Hartlog Limited на той момент контролювалася Едуардом Ставицьким, Миколою Присяжнюком і Юрієм Іванющенко.

Після придбання її структурами, пов'язаними з Павлом Фуксом, компанія була перейменована в «Іст Юроуп Петролеум», а Державна служба геології відновила їй всі раніше припинені ліцензії на видобуток газу.

Раніше Mind писав, що Фукс розглядає можливість купівлі частини «дочок» пов’язаної з Олександром Януковичем «Голден Деррік».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію