Фукс розглядає можливість купівлі частини «дочок» пов’язаної з Олександром Януковичем «Голден Деррік»

Фукс розглядає можливість купівлі частини «дочок» пов’язаної з Олександром Януковичем «Голден Деррік»

На сьогодні бізнесмен спростовує своє відношення до названої компанії, але підтверджує свою зацікавленість у деяких її активах

Фукс розглядає можливість купівлі частини «дочок» пов’язаної з Олександром Януковичем «Голден Деррік»
Павло Фукс
Фото: Економічна правда/Дмитро Ларін

Бізнесмен Павло Фукс спростовує свою причетність до компанії «Голден Деррік», перейменовану в «Іст Юроуп Петролеум», яку пов'язували з екс-міністром енергетики Едуардом Ставицьким, який представляв інтереси Олександра Януковича, але підтверджує свою зацікавленість в кількох її дочірніх компаніях.

Про це він розповів у інтерв’ю виданню Економічна правда.

«Я цю компанію не купував ніколи, ні в якому році. Це брехня і плітки. Я цікавився цією компанією, до сих пір дивлюся на її активи, вивчаю її ліцензії, але ніколи не купував. Це все не правда. Я просто не хочу з вами судитися, хоча ви постійно мені приписуєте її», – відповів Фукс на запитання видання про те, в якому році він придбав «Голден Деррік».

У той же час, він підтвердив свою зацікавленість у купівлі окремих її ліцензій, – «і, швидше за все, якісь з них куплю. Коли куплю, я вам про це повідомлю».

«Мене цікавить кілька ліцензій «Голден Деррік», які я готовий придбати. Думаю, в цьому році щось куплю», – наголосив Фукс і підтвердив, що його цікавлять дочірні підприємства компанії, яких за його даними у компанії 19 – «Три чотири. Я буду орієнтуватися на висновки геологів».

Так, на питання видання, з ким бізнесмен веде перемовини щодо купівлі «Голден Деррік» він зазначив: «Не про покупку компанії, а розглядаю можливість покупки окремих її ліцензій. Я вів переговори з трьома людьми протягом цього часу. Прізвищ їх назвати не можу. Треба у них запитати – якщо вони не проти, я можу вам додатково сказати. А взагалі, ви коли пишете про мене, то ви хоча б запитайте альтернативну думку».

Нагадаємо: за даними ЕП, компанія «Голден Деррік», перейменована в «Іст Юроуп Петролеум», створила 18 дочірніх компаній, які вказують основним видом своєї діяльності розвідувальне буріння та видобуток вуглеводнів.

Як повідомлялося, у вересні 2016 року після більше двох років судових розглядів компанія «Голден Деррік» повернула собі право на розробку українських газових родовищ.

Зокрема, Державна служба геології та надр в кінці серпня – на початку вересня відновила «Голден Деррік» дії трьох спеціальних дозволів (ліцензій) на газові площі в Полтавській, Харківській і Дніпропетровській областях.

ТОВ «Голден Деррік» отримала скандальну популярність у 2011 році, протягом якого їй на позаконкурсній основі було видано більше двох десятків спеціальних дозволів на користування надрами.

Такі успіхи пов'язували з лобіюванням бізнесу компанії міністром енергетики Едуардом Ставицьким, який представляв інтереси Олександра Януковича.

Наразі 33% ТОВ «Голден Деррік» володіє державна НАК «Надра України».
Решта 67% – офшору Hartlog Limited з орбіти власника MosCityGroup Павла Фукса. Він відомий скупівлею токсичних активів у оточення Віктора Януковича.

Як писав Mind, Генеральна прокуратура України у квітні 2018 року розслідувала законність видачі Державною службою геології і надр 19 спеціальних дозволів на користування надрами для видобутку природного газу компанії «Іст Юроуп Петролеум».

Пізніше, у вересні минулого року, Державна служба геології та надр без конкурсу збільшила ліцензійні ділянки для компанії «Іст Юроуп Петролеум».

Нагадаємо: згідно з інформацією в Держреєстрі юридичних осіб від 31 грудня 2018 року НАК «Надра України» добровільно вийшла зі складу засновників ТОВ «Іст Юроуп Петролеум». Тоді у НАК зазначали, що участь в ІЮП на даний момент нераціональна для компанії, а рішення про вихід зі складу засновників засноване на висновках Державної аудиторської служби.

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло