Захворіло у світі
30,784,671
Померло у світі
957,059
Вилікувалось у світі
21,032,712
Захворіло в Україні
175,678
Померло в Україні
3,557
Вилікувалось в Україні
77,512
Президентом Словаччини обрана активістка Зузана Чапутова

Президентом Словаччини обрана активістка Зузана Чапутова

Громадська активістка Зузана Чапутова набрала майже 60 відсотків голосів у другому турі виборів

Президентом Словаччини обрана активістка Зузана Чапутова
Фото: dpa

Адвокат і ліволіберальна громадська активістка Зузана Чапутова виграла у другому турі виборів президента Словаччини. Про це пише Deutsche Welle з посиланням на дані, оприлюднені в неділю, 31 березня.

Після обробки ста відсотків бюлетенів 45-річна Зузана Чапутова набрала 58,4 відсотка голосів.

Її супротивник, 52-річний заступник глави Європейської Комісії Марош Шефчович отримав 41,6 відсотка голосів виборців.

Згідно з повідомленням агенції dpa, Марош Шефчович, якого підтримувала правляча партія «Курс – соціальна демократія» (SMER), уже визнав свою поразку і привітав представницю позапарламентської партії «Прогресивна Словаччина» з перемогою.

В першому турі виборів, 16 березня, Чапутова набрала 40,6 відсотка голосів виборців, а Марош Шефчович – 18,6 процента голосів.

Після оголошення результатів виборів Чапутова висловила подяку виборцям за довіру. Вона звернулася до них не тільки словацькою мовою, а також і мовою національних меншин – угорською, чеською та мовою народності рома. Крім того, вона пообіцяла відстоювати «проєвропейську позицію», як і її попередник Адрей Кіска.

Додамо, що Чапутова стане першою жінкою-президентом за всю історію Словаччини. Багато-хто висловлює думки, що її обрання стане символом змін у країні.

Нагадаємо, що Зузана Чапутова брала участь у масових протестах проти корупції у Словаччині. Вони пройшли після вбивства журналіста Яна Куціяка та завершилися відставкою прем'єр-міністра країни Роберта Фіцо та кількох міністрів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті