Цукерберг пропонує нові правила інтернету для захисту від втручання у вибори

Цукерберг пропонує нові правила інтернету для захисту від втручання у вибори

Він переконаний, що урядам та державним регуляторам слід активніше контролювати інтернет

Цукерберг пропонує нові правила інтернету для захисту від втручання у вибори
Марк Цукерберг
фото Shutterstock

Урядам та регулюючим органам слід розробити нові глобальні норми захисту від поширення небажаної інформації в інтернеті. Таку думку висловив засновник інтернет-компанії Facebook Марк Цукерберг, якого цитує Deutsche Welle.

Цукерберг вважає, що урядам та державним регуляторам слід активніше контролювати інтернет. Про це він написав у статті для американського видання The Washington Post, опублікованій сьогодні.

На думку Цукерберга, владні структури країн світу мають розробити нові правила для обмеження в інтернеті інформації, яка розпалює ненависть. Крім того, нововведення повинні краще захистити особисті дані користувачів та запобігати втручанню у вибори.

«Технології посіли значне місце в нашому житті, тож такі компанії як Facebook мають величезну відповідальність», – написав Цукерберг.

Однак самі інтернет-компанії не зможуть подолати нинішні виклики, визнав підприємець. Тому «значно активнішу роль» мають грати владні структури у цьому питанні. 

Він пропонує державам вдосконалити правові норми спільно з регулюючими органами, аби зберегти в інтернеті все найкраще, що в ньому є – свободу самовираження для людей та можливість створення нових продуктів для інтернет-компаній. Крім того, нововведення повинні посилити захист «суспільства від шкоди», запевняє засновник Facebook.

Нові підходи у регулюванні найбільше потрібні в таких сферах, як поширення шкідливого контенту, забезпечення невтручання у виборчий процес, приватність і мобільність даних.

«Неможливо видалити з інтернету весь шкідливий контент, однак в умовах, коли люди користуються десятками різноманітних пристроїв для передачі даних, кожен з яких – з власними правилами та процесами, нам потрібен більш стандартизований підхід, – зазначив Цукерберг. За його словами, «настав час оновити правила, щоб на майбутнє чітко розмежувати сферу відповідальності для людей, компаній і урядів».

Він також вважає, що найкращим виходом було б створення «загальних глобальних рамок» для регулювання інтернету, а не запровадження правил окремо узятою державою.

Додамо, що стаття Цукерберга вийшла через кілька тижнів після скоєння нападів на мечеті у місті Крайстчерч у Новій Зеландії. Тоді внаслідок нападу загинули 50 осіб, ще 50 осіб зазнали поранень. Злочинець знімав напад прихованою камерою і вів пряму трансляцію в інтернеті. Відео він транслював саме у соцмережах. Згодом компанія Facebook видалила зі своїх платформ ці відеозаписи та сповненні ксенофобії антиісламські заклики нападника. Крім того, Facebook оголосив посилення правил онлайн трансляції. 

Раніше Mind писав, що Facebook не зберігатиме персональні дані в країнах, де порушуються права людини.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло