Захворіло у світі
5,763,122
Померло у світі
358,235
Вилікувалось у світі
2,389,735
Захворіло в Україні
22,382
Померло в Україні
669
Вилікувалось в Україні
8,439
НБУ оштрафував ОТП Банк на 7 млн грн

НБУ оштрафував ОТП Банк на 7 млн грн

Санкції накладені за результатами перевірки діяльності банку в березні

НБУ оштрафував ОТП Банк на 7 млн грн
Фото: НАБУ

Національний банк України у березні наклав на ОТП Банк штрафні санкції за порушення закону у сфері фінмоніторингу. Про це повідомив регулятор.

Зокрема, на банк накладений штраф на суму 7,1 млн грн за результатами перевірок із питань запобігання та протидії відмиванню доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та розповсюдження зброї масового знищення.

За даними регулятора, ОТП Банк здійснив ризикову діяльність у сфері фінансового моніторингу, яка полягала в перерахуванні в період із березня 2017 року по червень 2018 року грошей клієнтів, згідно з договорами на послуги інкасації коштів, на загальну суму понад 700 млн грн іншим банкам. Надалі ці кошти засобами інкасації доставляли готівкою до фінансових установ та використовували для видачі кредитів готівкою населенню та розрахунків із фізичними особами за сільськогосподарську продукцію.

НБУ вважає, що ці операції можуть бути пов'язані, зокрема, з легалізацією кримінальних доходів, конвертацією безготівкових коштів у готівку. При цьому банк не з’ясував суті таких фінансових операцій, оскільки не витребував у клієнтів додаткових документів і відомостей про ці фінансові операції згідно з вимогами фінансового моніторингу.

Раніше Mind писав, що ОТП Банк придбав у Чорногорії Societe Generale banka Montenegro.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті