НБУ: у 2018 році вітчизняний бізнес повернув в Україну $0,5 млрд у вигляді іноземних інвестицій
Спецпроект
Трансформації бізнесу

НБУ: у 2018 році вітчизняний бізнес повернув в Україну $0,5 млрд у вигляді іноземних інвестицій

Впродовж 2010-2018 років обсяг коштів резидентів, які були виведені за кордон, а потім повернені в Україну як іноземні інвестиції, становив $8,4 млрд

НБУ: у 2018 році вітчизняний бізнес повернув в Україну $0,5 млрд у вигляді іноземних інвестицій
Фото: pixabay

Обсяг прямих іноземних інвестицій (ПІІ), здійснених за рахунок коштів вітчизняного походження, у 2018 році становив $0,5 млрд, йдеться у повідомленні на сайті Національного банку.

Про це свідчать оцінка НБУ так званих round tripping інвестицій, які є попередньо виведеними за кордон коштами українського бізнесу.

«Зазначена сума становить 20,6% від загального обсягу ПІІ в Україну в 2018 році. Такі операції українського бізнесу переважно здійснювалися через Кіпр, Нідерланди, Швейцарію та Австрію», – наголошують у центробанку.

Загалом впродовж 2010-2018 років обсяг коштів резидентів, які були виведені за кордон, а потім повернені в Україну як іноземні інвестиції, становив $8,4 млрд або 22% від загального обсягу ПІІ за цей період.

Як повідомлялося раніше, найбільші обсяги round tripping інвестицій спостерігались впродовж 2010-2013 років, коли вони складали близько третини від загального обсягу ПІІ.

Натомість у 2014-2015 роках після політичних змін та початку воєнних дій на Сході за такими операціями навпаки відбувся відтік коштів з України. У 2016 – 2018 роках чистий притік коштів за такими операціями поступово відновився.

Національний банк публікує дані щодо round tripping інвестицій щороку.

Як повідомляється, на сьогодні лише декілька країн почали публікацію статистики ПІІ, в яких кінцевим контролюючим інвестором є резидент, на регулярній основі. Таке інвестування характерне не лише для країн  з економікою, що розвиваються, але й для розвинених країн, хоча й у менших масштабах.

Нагадаємо: обсяг виведенних резидентами за кордон коштів, які потім повернулись в країну у вигляді ПІІ– round tripping інвестиції, в 2017 році склав $270 млн, що забезпечило 10,4% всіх ПІІ в Україну.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Якщо Ви помітили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter для того, щоб повідомити про це редакцію