«Суспільне» готове провести дебати на «Олімпійському» в разі схвалення ЦВК

«Суспільне» готове провести дебати на «Олімпійському» в разі схвалення ЦВК

НСТУ має технічну можливість провести трансляцію зі стадіону «Олімпійський»

«Суспільне» готове провести дебати на «Олімпійському» в разі схвалення ЦВК
Фото: УНІАН

«Суспільне» нагадало про положення Центральної виборчої комісії про проведення дебатів від 2014 року в студії (кімнаті) національного мовника. Проте в телекомпанії додали, що мають технічну можливість провести трансляцію і зі стадіону «Олімпійський», хоча це наразі не можна назвати дебатами. Про це повідомили Громадському в прес-службі мовника.

«Тому зараз слово за ЦВК. Якщо вони приймуть нове положення, в якому виключать цю норму, тоді дебати можливі. Якщо ні – то це буде шоу, або дискусія, але не дебати», – пояснили в прес-службі.

Нагадаємо: команда Зеленського висунула низку вимог Порошенку для спільної участі в дебатах, зокрема, щодо місця їх проведення. Президент Порошенко відповів, що згоден зустрітися із Зеленським для проведення дебатів на стадіоні «Олімпійський», за його пропозицією.

У разі проведення офіційних дебатів на НСК «Олімпійський» стадіон доведеться сплатити з коштів платників податків. Про це заявила координатор громадянської мережі «Опора» Ольга Айвазовська, яку цитує Інтерфакс-Україна.

«Всім зрозуміло, що більш комфортним майданчиком для Володимира Зеленського стане формат феєричного шоу, зате Петру Порошенко зручнішою є традиційний майданчик. Вони борються за свій інтерес і результат дебатів, а я б запропонувала все ж подумати про умови й закони, утримуючись від образ та позицій прихильників кожного з них», – написала вона на своїй сторінці в соцмережі «Фейсбук» в четвер.

За словами Айвазовської, закон дає право кандидатам проводити агітаційні заходи, серед яких і дебати, виключно за рахунок виборчого фонду.

«Усі мають право ходити на ефіри, дебатувати, сперечатися й доводити свою позицію, але якщо мова про формат стадіону, то витрати на нього повинні бути покриті офіційно самими ж кандидатами в рівній пропорції», – зазначила вона.

Тому згідно із законодавством, кандидатам в президенти України шоумену Володимиру Зеленському та чинному главі держави Петру Порошенку доведеться або брати участь у двох дебатах – офіційно організованих Національною суспільною телерадіокомпанією (НСТУ), і в дебатах на стадіоні, або ж доведеться сплатити з бюджетних коштів оренду НСК «Олімпійський», де НСТУ організує офіційні дебати.

Також Айвазовська зазначила, що закон зобов'язує громадського мовника (Національну суспільну телерадіокомпанію України, НСТУ) організувати 19 квітня дебати на кошти платників податків, але ці дебати безоплатно можуть транслювати інші телеканали.

«Формат дебатів на «Суспільному» визначатимуть не кандидати, а мовник. Правила встановлює незалежна медіаструктура, а не штаби кандидатів та креативні технологи. Я б також дуже рекомендувала ведучим утримуватися від будь-яких політичних заяв», – написала координатор громадянської мережі.

За її словами, кандидатам у президенти України доведеться йти і на офіційні дебати, і на стадіон. «Або ж бюджетними коштами потрібно оплатити «Олімпійський», де «Суспільне» організовуватиме змістовну частину», – написала Айвазовська.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті