ЦВК закликає всіх суб'єктів виборчого процесу не маніпулювати громадською думкою щодо проведення теледебатів

ЦВК закликає всіх суб'єктів виборчого процесу не маніпулювати громадською думкою щодо проведення теледебатів

Дискусії між кандидатами до встановлення ЦВК результатів голосування 31 березня можуть бути сприйняті як передвиборна агітація

ЦВК закликає всіх суб'єктів виборчого процесу не маніпулювати громадською думкою щодо проведення теледебатів
Фото: УНІАН

Центральна виборча комісія (ЦВК) закликає всіх суб'єктів виборчого процесу, телерадіокомпанії, громадські організації та експертів до оголошення офіційних результатів голосування 31 березня не маніпулювати громадською думкою щодо проведення теледебатів, передає Інтерфакс-Україна.

Відділ взаємодії із засобами масової інформації секретаріату ЦВК нагадав, що станом на 4 квітня Центрвиборчком не встановив результати голосування в день виборів президента України минулої неділі.

«До встановлення Центральною виборчою комісією результатів голосування в день виборів президента України 31 березня 2019 року проведення передвиборної агітації в будь-яких її формах є грубим порушенням вимог закону («Про вибори президента України» – Mind). Дискусії між суб'єктами виборчого процесу про місце та умови проведення теледебатів можуть бути сприйняті як передвиборна агітація», – наголошують у ЦВК.

ЦВК звертає увагу, що агітація перед повторним голосуванням розпочинається з дня, наступного після призначення повторного голосування і закінчується о 24.00 останньої п'ятниці перед днем повторного голосування.

Відповідно до закону, теледебати проводяться між кандидатами на пост президента України, внесеними до виборчого бюлетеня для повторного голосування (у разі призначення такого ЦВК), за рахунок коштів державного бюджету України в останню п'ятницю перед днем повторного голосування між 19.00 і 22.00 в прямому ефірі, тривалість – не менше 60 хвилин.

Згідно з постановою ЦВК від 5 травня 2014 року, місцем їх проведення є місцезнаходження Національної громадської телерадіокомпанії України (НГТУ). Теледебати проводяться в студії, оформлення якої не може містити агітаційних матеріалів на користь будь-якого з кандидатів. Не допускається участь у теледебатах довірених осіб або інших представників кандидатів, а також трансляція попередньо підготовленого відеоматеріалу про кандидата, використання агітаційних та інших матеріалів про кандидата.

«Центральна виборча комісія забезпечить проведення теледебатів, а Національна громадська телерадіокомпанія України організовує їх проведення відповідно до вимог законодавства», – запевнили в ЦВК.

Разом з тим, кандидати на пост президента мають право проведення передвиборної агітації в інших її формах, але виключно за рахунок коштів виборчого фонду кандидата.

Закон про вибори президента регламентує право телеорганізаціям організовувати теледебати між кандидатами на пост президента як цикл передач. Телерадіоорганізація може створити тільки один цикл таких передач під час виборчого процесу. Такий цикл може транслюватися виключно в прямому ефірі. Теледебати в такому форматі можуть проводитися за рахунок коштів виборчих фондів кандидатів у терміни, передбачені законом для проведення передвиборної агітації.

У ЦВК наголосили, що засіб масової інформації, який надав ефірний час кандидату на пост президента України, не може відмовити у наданні ефірного часу на тих же умовах іншому кандидату.

За підсумками обробки ЦВК 100% електронних протоколів, в першому турі виборів шоумен Володимир Зеленський набрав 30,24% голосів виборців, чинний президент України Петро Порошенко – 15,95%.

Нагадаємо: напередодні обидва кандидати розпочали публічну дискусію щодо умов проведення теледебатів.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло