Захворіло у світі
96,906,712
Померло у світі
2,075,902
Вилікувалось у світі
53,431,108
Захворіло в Україні
1,177,621
Померло в Україні
21,499
Вилікувалось в Україні
914,730
Журнал TIME розмістив на обкладинці Путіна і розповів про новий таємний план Росії

Журнал TIME розмістив на обкладинці Путіна і розповів про новий таємний план Росії

У статті присвяченій російському президенту йдеться про його бажання «впливати на більше, аніж вибори всередині його імперії напівзруйнованих країн-ізгоїв»

Журнал TIME розмістив на обкладинці Путіна і розповів про новий таємний план Росії
фото TIME

Журнал  TIME розмістив на обкладинці свого квітневого номера президента РФ Владіміра Путіна. На зображенні він спирається руками на земну кулю, на якій в різних точках розміщені позначки геотегів з червоною зіркою.

Цими геотегами позначено країни, на політику яких РФ намагається впливати: Венесуела, Лівія, Сирія та інші країни в Африці, Латинській Америці та на Близькому Сході.

 «Ще один план Росії. Володимир Путін хоче впливати не тільки на вибори. [Погляд] зсередини його зростаючої імперії держав-ізгоїв » йдеться в анонсі статті, який також розміщено на обкладинці.

Автором статті про Путіна, яка уже з’явилась на сайті видання, став журналіст Саймон Шустер. У своєму матеріалі він розповідає про участь РФ в конфліктах в Венесуелі, Лівії, Сирії та інших країнах.

« У Росії є готовність, навіть прагнення брати участь у війнах і розвивати режими повсюди, де Москва бачить шанс заявити про себе», – йдеться у статті.

«Але на відміну від холодної війни з капіталістичним Заходом на рівних, нове змагання ведеться у зміненому світі. Америка Трампа більше не виявляє інтересу до іноземних справ, демократичних ідеалів та навіть альянсів. А Китай, з економікою у 8 разів більшою за російську, вважає її головною альтернативою Заходу. І все ж Путін зумів утримати Росію в глобальній картині… поєднуючи опортунізм, шаленство і спільні справи з ізольованими деспотами, яким Москва пропонує зброю, захист та повагу», – пише автор статті.

«Вони спеціально націлені на країни, які мають отруйні відносини із Заходом, – говорить Ендрю Вайс, який вивчає РФ у Фонді Карнегі. – Вони намагаються втягнути себе у будь-який конфлікт, який тільки можуть, не тому, що збираються його вирішити, а тому що хочуть впливу».

Спритність російської кампанії, на думку Шустера, застала багатьох європейських та американських чиновників зненацька. Лише за минулий рік РФ здійснила великі поставки зброї як мінімум в 23 країни. Вона отримала право на будівництво логістичних вузлів на Червоному морі та Суецькому каналі. За останні три року країна уклала великі енергетичні угоди з Туреччиною, Індією та іракським Курдистаном.  Минулої осені РФ навіть привезла талібів в Москву, щоб спробувати домогтися миру в Афганістані.

Автор розповідає і про успіх путінської Росії у становленні зв’язків з Африкою. Щорічно США виділяють на боротьбу зі СНІДом та іншими захворюваннями понад $8 млрд, Китай планує протягом наступних трьох років витратити $60 млрд на інфраструктуру по усьому континенту, але Росія пішла іншим шляхом.

«Росія налагодила відносини з Африкою, не будуючи нічого: ні великих магістралей, ні мостів, ні лікарень, ні університетів. Замість цього Кремль зосередився на турботі про еліту: полководців, генералів та президентів, чиї особисті бажання реалізувати легше та дешевше, ніж потреби їхнього народу або економіки», – йдеться в матеріалі.

Шустер багато розповідає про Путіна та його особистого «шеф-кухаря» Євгена Прігожина і про використання Кремлем найманців, зокрема і в Україні.

«Окрім грошей, Путін ще має репутацію захисника. В Сирії, Судані та інших частинах арабського світу, а також в Африці і більшій частині Латинської Америки його вважають оплотом для автократів, людиною, яка буде захищати суверенітет своїх союзників, незалежно від того, який тиск вони відчувають з боку Заходу. Це, передусім, пояснює, чому Росія створила для себе імперію ізгоїв автократії та напівзруйнованих держав. Це є причиною, з якої світові диктатори стають у чергу, щоб підписати угоди про співпрацю з Росією», – наголошує автор.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті