Журнал TIME розмістив на обкладинці Путіна і розповів про новий таємний план Росії
У статті присвяченій російському президенту йдеться про його бажання «впливати на більше, аніж вибори всередині його імперії напівзруйнованих країн-ізгоїв»

Журнал TIME розмістив на обкладинці свого квітневого номера президента РФ Владіміра Путіна. На зображенні він спирається руками на земну кулю, на якій в різних точках розміщені позначки геотегів з червоною зіркою.
Цими геотегами позначено країни, на політику яких РФ намагається впливати: Венесуела, Лівія, Сирія та інші країни в Африці, Латинській Америці та на Близькому Сході.
«Ще один план Росії. Володимир Путін хоче впливати не тільки на вибори. [Погляд] зсередини його зростаючої імперії держав-ізгоїв » йдеться в анонсі статті, який також розміщено на обкладинці.
Автором статті про Путіна, яка уже з’явилась на сайті видання, став журналіст Саймон Шустер. У своєму матеріалі він розповідає про участь РФ в конфліктах в Венесуелі, Лівії, Сирії та інших країнах.
« У Росії є готовність, навіть прагнення брати участь у війнах і розвивати режими повсюди, де Москва бачить шанс заявити про себе», – йдеться у статті.
TIME's @shustry spent months reporting on how Russia is building a ragtag empire of failing states and tyrants in Africa, Middle East and Latin America for this week's international cover story https://t.co/OMA63kqJkn pic.twitter.com/A1eRpRihrS
– Dan Stewart (@thatdanstewart) 4 апреля 2019 г.
«Але на відміну від холодної війни з капіталістичним Заходом на рівних, нове змагання ведеться у зміненому світі. Америка Трампа більше не виявляє інтересу до іноземних справ, демократичних ідеалів та навіть альянсів. А Китай, з економікою у 8 разів більшою за російську, вважає її головною альтернативою Заходу. І все ж Путін зумів утримати Росію в глобальній картині… поєднуючи опортунізм, шаленство і спільні справи з ізольованими деспотами, яким Москва пропонує зброю, захист та повагу», – пише автор статті.
«Вони спеціально націлені на країни, які мають отруйні відносини із Заходом, – говорить Ендрю Вайс, який вивчає РФ у Фонді Карнегі. – Вони намагаються втягнути себе у будь-який конфлікт, який тільки можуть, не тому, що збираються його вирішити, а тому що хочуть впливу».
Спритність російської кампанії, на думку Шустера, застала багатьох європейських та американських чиновників зненацька. Лише за минулий рік РФ здійснила великі поставки зброї як мінімум в 23 країни. Вона отримала право на будівництво логістичних вузлів на Червоному морі та Суецькому каналі. За останні три року країна уклала великі енергетичні угоди з Туреччиною, Індією та іракським Курдистаном. Минулої осені РФ навіть привезла талібів в Москву, щоб спробувати домогтися миру в Афганістані.
Автор розповідає і про успіх путінської Росії у становленні зв’язків з Африкою. Щорічно США виділяють на боротьбу зі СНІДом та іншими захворюваннями понад $8 млрд, Китай планує протягом наступних трьох років витратити $60 млрд на інфраструктуру по усьому континенту, але Росія пішла іншим шляхом.
«Росія налагодила відносини з Африкою, не будуючи нічого: ні великих магістралей, ні мостів, ні лікарень, ні університетів. Замість цього Кремль зосередився на турботі про еліту: полководців, генералів та президентів, чиї особисті бажання реалізувати легше та дешевше, ніж потреби їхнього народу або економіки», – йдеться в матеріалі.
Шустер багато розповідає про Путіна та його особистого «шеф-кухаря» Євгена Прігожина і про використання Кремлем найманців, зокрема і в Україні.
«Окрім грошей, Путін ще має репутацію захисника. В Сирії, Судані та інших частинах арабського світу, а також в Африці і більшій частині Латинської Америки його вважають оплотом для автократів, людиною, яка буде захищати суверенітет своїх союзників, незалежно від того, який тиск вони відчувають з боку Заходу. Це, передусім, пояснює, чому Росія створила для себе імперію ізгоїв автократії та напівзруйнованих держав. Це є причиною, з якої світові диктатори стають у чергу, щоб підписати угоди про співпрацю з Росією», – наголошує автор.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].