Захворіло у світі
6,900,011
Померло у світі
399,854
Вилікувалось у світі
3,088,432
Захворіло в Україні
26,999
Померло в Україні
788
Вилікувалось в Україні
12,054
З АЕС «Фукусіма» почали вивозити ядерне паливо через загрозу землетрусу

З АЕС «Фукусіма» почали вивозити ядерне паливо через загрозу землетрусу

Ці роботи будуть продовжуватися найближчі 4 роки

З АЕС «Фукусіма» почали вивозити ядерне паливо через загрозу землетрусу
АЕС "Фукусіма"
IAEA Imagebank

З японської атомної електростанції «Фукусіма-1» розпочато вивезення ядерного палива з третього енергоблоку АЕС, повідомила токійська компанія-оператор TEPCO в понеділок, 15 квітня.

Як відомо, АЕС постраждала в результаті сильного землетрусу і цунамі в 2011 році, тому роботи проводяться перед загрозою нового землетрусу, передає Deutsche Welle.

Загалом планується вивезти 573 паливних стрижні з третього енергоблоку і ще близько 1000 – з двох інших енергоблоків.

Роботи на третьому реакторі планується завершити до кінця березня 2021 року, а на першому і другому – в 2023 році. У TEPCO пояснили, що паливні стрижні не постраждали в результаті атомної аварії, проте охолоджуючі басейни, в яких вони знаходяться, не ізольовані, тому вивезення ядерного палива в безпечне місце необхідне для запобігання нової катастрофи в разі землетрусу.

Операцію з вивезення ядерного палива з трьох енергоблоків АЕС «Фукусіма-1» довелося відкласти більше ніж на 4 роки через збої обладнання, високий рівень випромінювання і радіоактивних відходів, що залишилися після вибуху реактора третього енергоблоку. Роботи з видалення всіх 1535 паливних стрижнів з басейну енергоблоку №4 були завершені ще в 2014 році.

Як повідомлялося, японці вивчатимуть наслідки аварії на «Фукусімі» на прикладі Чорнобиля.

Також ми писали, що під тиском ряду країн влада Японії погодилась скоротити свої запаси радіоактивного плутонію, але не повідомила, коли це відбудеться.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті