Українці сплатили понад 100 млн грн податку на нерухомість

Українці сплатили понад 100 млн грн податку на нерухомість

Цього року податок українці сплачують за 2018 рік за ставками, які були визначені законом у цей період

Українці сплатили понад 100 млн грн податку на нерухомість
Фото: УНІАН

Українці, які є власниками нерухомості, отримали з початку року майже 377 000 податкових повідомлень-рішень із податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, що на 23 000 більше, ніж за такій же період минулого року. Про це повідомляє Державна фіскальна служба.

Загальна сума податку, який підлягає сплаті, становить понад 397 млн грн, що на 134 млн грн більше, ніж торік.

ДФС уточнила, що найбільші суми нарахувань податку обліковують по ГУ ДФС у Дніпропетровській – 56 млн грн, Київській – 52 млн грн, Львівській – 28 млн грн, Донецькій – 25 млн грн областях та м. Києві – 32 млн грн.

Станом на 10 квітня  поточного року громадянами вже сплачено до місцевих бюджетів 107 млн грн податку на нерухомість, що більше такого ж періоду минулого року на 45 млн грн.

У ДФС нагадали, що фізичними особами податок сплачується протягом 60 днів із моменту вручення податкового повідомлення-рішення.

Додамо, що цього року податок на нерухомість платники сплачують за 2018 рік за ставками, які були визначені законом у цей період.

Податок нараховують на загальну площу об'єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їхніх часток. Ставки податку встановили рішеннями місцевих рад.

При цьому пільгові розміри майна, на які не поширюється ставка податку, складають: для квартири/квартир незалежно від їх кількості – 60 кв. метрів; для житлового будинку/будинків незалежно від їх кількості – 120 кв. м; для різних типів об'єктів житлової нерухомості, в тому числі їх часток, у разі одночасного перебування у власності платника податку квартири/квартир та житлового будинку/будинків, у тому числі їх часток, – 180 кв. м.

Читайте також матеріал Mind «Час збирати каміння: кому доведеться заплатити податок на нерухомість».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло