Захворіло у світі
160,343,184
Померло у світі
3,331,844
Вилікувалось у світі
138,122,966
Захворіло в Україні
2,129,073
Померло в Україні
46,987
Вилікувалось в Україні
1,797,136
В ООН б’ють на сполох: бідні країни стають ще біднішими, відтік капіталу перевищив $200 млрд

В ООН б’ють на сполох: бідні країни стають ще біднішими, відтік капіталу перевищив $200 млрд

У країнах, що розвиваються, середній щорічний дефіцит фінансування складає $2,6 трлн

В ООН б’ють на сполох: бідні країни стають ще біднішими, відтік капіталу перевищив $200 млрд
фото Shutterstock

Глобалізація і технічний прогрес мали б сприяти зменшенню бідності в усьому світі, проте на практиці виходить протилежне. Масштаби нерівності ростуть. Більше 30 країн, що розвиваються, вже опинилися або скоро опиняться в борговій ямі. Про це повідомляє Центр новин ООН за підсумками соціально-економічного форуму, що пройшов у Нью-Йорку цього тижня.

Учасники зустрічі відзначали, що масштаби міжнародної допомоги на цілі розвитку і потоки іноземних інвестицій в останні роки збільшувалися, але розподілялися нерівномірно. Інвестори залишають без уваги багато найменш розвинених країн.

«Недавнє дослідження, проведене МВФ, показало, що в країнах, що розвиваються, середній щорічний дефіцит фінансування складає $2,6 трлн. Ідеться про інвестиції в охорону здоров'я, освіту, будівництво доріг і розширення доступу до електрики, водопостачання і санітарні умови», – заявив глава ООН Антоніу Гуттеріш, виступаючи перед учасниками форуму. Він додав, що для країн, що розвиваються, з низьким рівнем доходу – це додаткові щорічні витрати, які можуть становити до 15% їх ВВП.

«Нерівномірний економічний ріст, високий зовнішній борг, можливі фінансові потрясіння і торгова напруженість – все це ставить під сумнів можливість досягти цілей в галузі сталого розвитку», – попередив генсек ООН.

Минулого року глобальне економічне зростання в усьому світі досягло свого піку, склавши 3%, тоді як приріст заробітної плати був на рівні 1,8% – це найнижчий показник з 2008 року.

Сьогодні в деяких країнах відбувається значний відтік капіталу: за попередніми оцінками, у 2018 році сукупний чистий відтік з країн, що розвиваються, перевищив $200 млрд.

Генеральний секретар закликав країни нарощувати офіційну допомогу на цілі розвитку, надавати країнам третього світу ширший доступ до фінансових ринків і приватних інвестицій, а також боротися з ухиленням від сплати податків, з відмиванням грошей і незаконними фінансовими потоками.

Як повідомлялося, Світовий банк збільшить до $200 млрд допомогу країнам, які потерпають через зміни клімату. Кошти підуть на будівництво захисних споруд, інфраструктури та ін.

Нагадаємо: експерти підрахували, скільки Росія втратила іноземних інвестицій через санкції.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті