В ООН б’ють на сполох: бідні країни стають ще біднішими, відтік капіталу перевищив $200 млрд
У країнах, що розвиваються, середній щорічний дефіцит фінансування складає $2,6 трлн

Глобалізація і технічний прогрес мали б сприяти зменшенню бідності в усьому світі, проте на практиці виходить протилежне. Масштаби нерівності ростуть. Більше 30 країн, що розвиваються, вже опинилися або скоро опиняться в борговій ямі. Про це повідомляє Центр новин ООН за підсумками соціально-економічного форуму, що пройшов у Нью-Йорку цього тижня.
Учасники зустрічі відзначали, що масштаби міжнародної допомоги на цілі розвитку і потоки іноземних інвестицій в останні роки збільшувалися, але розподілялися нерівномірно. Інвестори залишають без уваги багато найменш розвинених країн.
«Недавнє дослідження, проведене МВФ, показало, що в країнах, що розвиваються, середній щорічний дефіцит фінансування складає $2,6 трлн. Ідеться про інвестиції в охорону здоров'я, освіту, будівництво доріг і розширення доступу до електрики, водопостачання і санітарні умови», – заявив глава ООН Антоніу Гуттеріш, виступаючи перед учасниками форуму. Він додав, що для країн, що розвиваються, з низьким рівнем доходу – це додаткові щорічні витрати, які можуть становити до 15% їх ВВП.
«Нерівномірний економічний ріст, високий зовнішній борг, можливі фінансові потрясіння і торгова напруженість – все це ставить під сумнів можливість досягти цілей в галузі сталого розвитку», – попередив генсек ООН.
Минулого року глобальне економічне зростання в усьому світі досягло свого піку, склавши 3%, тоді як приріст заробітної плати був на рівні 1,8% – це найнижчий показник з 2008 року.
Сьогодні в деяких країнах відбувається значний відтік капіталу: за попередніми оцінками, у 2018 році сукупний чистий відтік з країн, що розвиваються, перевищив $200 млрд.
Генеральний секретар закликав країни нарощувати офіційну допомогу на цілі розвитку, надавати країнам третього світу ширший доступ до фінансових ринків і приватних інвестицій, а також боротися з ухиленням від сплати податків, з відмиванням грошей і незаконними фінансовими потоками.
Як повідомлялося, Світовий банк збільшить до $200 млрд допомогу країнам, які потерпають через зміни клімату. Кошти підуть на будівництво захисних споруд, інфраструктури та ін.
Нагадаємо: експерти підрахували, скільки Росія втратила іноземних інвестицій через санкції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].