Захворіло у світі
12,745,734
Померло у світі
565,782
Вилікувалось у світі
7,026,011
Захворіло в Україні
53,521
Померло в Україні
1,383
Вилікувалось в Україні
26,118
Нацбанк введе нові вимоги до реквізитів розрахункових документів

Нацбанк введе нові вимоги до реквізитів розрахункових документів

Нормативні акти Нацбанку приведуть у відповідність до вимог міжнародних стандартів у банківській сфері

Нацбанк введе нові вимоги до реквізитів розрахункових документів
Фото: УНІАН

Національний банк України (НБУ) оновить вимоги до заповнення реквізитів розрахункових документів у зв'язку із запровадженням в Україні міжнародного номера банківського рахунку IBAN. Про це повідомив регулятор.
 
Так, з 1 листопада 2019 року у розрахункових документах буде виключено реквізит «Код банку».
 
В НБУ зазначили, що це дозволить уникнути дублювання реквізитів під час оформлення розрахункових документів на переказ коштів та привести нормативні акти Нацбанку у відповідність до вимог міжнародних стандартів у банківській сфері.
 
Міжнародний номер банківського рахунку IBAN уже містить інформацію з кодом банку. Використання цього стандарту завдяки скороченню реквізитів має зробити зручнішим оформлення розрахункових документів.
 
Регулятор додав, що відповідні зміни містить проект Нацбанку «Про затвердження Змін до Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті» (далі – Проект), що пропонується для громадського обговорення.
 
Нагадаємо, що для України IBAN складається із 29 літерно-цифрових символів: коду країни, контрольного розряду, коду банку та номера рахунку.
 
НБУ додає, що запровадження IBAN дасть можливість гармонізувати український платіжний простір з європейським, а також сприятиме подальшій запланованій модернізації системи електронних платежів Нацбанку.

Регулятор пропонує зауваження та пропозиції до цього Проекту надсилати до 17 травня 2019 року на поштову та електронні адреси Нацбанку України. Поштова адреса: Національний банк України, Департамент платіжних систем та інноваційного розвитку, вул. Інститутська, 9, м. Київ, 01601. Електронна адреса: 22SPRA@U0H0, nbu@bank.gov.ua.

Раніше Mind писав, що Центробанки України та Чорногорії домовились про співпрацю у сфері банківського нагляду.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті