Газопровід Baltic Pipe позбавить Польщі залежності від російського газу
Підписана в Брюсселі угода збільшує фінансування труби ще на 215 млн євро

У Брюсселі цього тижня підписано угоду на дофінансування з бюджету ЄС будівництва газопроводу Baltic Pipe з Норвегії до Данії та Польщі. У церемонії взяли участь прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький та єврокомісари – з питань енергетичного союзу Марош Шевчович, а також енергетики та кліматичних дій Міґель Аріас Каньєте, передає Польське радіо.
«Побудова Baltic Pipe є стратегічно переломним моментом. Це прорив, адже можна сказати, що за три роки буде створено Baltic Pipe. Наша газова безпека буде значно сильнішою, ніж чотири-п’ять років тому», – сказав прем’єр Моравєцький.
На побудову газового сполучення між Данією та Польщею буде виділено 215 млн євро. Про виділення цих коштів із програми ЄС Комісія поінформувала у січні, а підписана нині угода дозволить перерахувати кошти.
«Газогін Baltic Pipe – це елемент довгострокової стратегії, яка зробить незалежним імпорт газу в нашу країну від монополіста – російського «Газпрому», – прокоментував Пйотр Наїмський, уповноважений польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури. – Baltic Pipe і термінал (зрідженого газу – ред.) у Свіноусті зроблять нас суверенними і незалежними від постачання газу», – додав він.
«З осені 2022 року, завдяки цій інвестиції, ми будемо мати можливість імпортувати 10 млрд кубометрів газу. Це стільки, скільки ми зараз закупляємо в «Газпрому». Ми хочемо назавжди стати незалежними від російського диктату, що пов’язаний з політичним тиском, а також з ненадійністю імпорту», – наголосив Наїмський.
Baltic Pipe – це стратегічний інфраструктурний проект, що має відкрити новий коридор імпорту газу на європейському ринку. Він дозволить транспортувати газ із Норвегії на ринки в Данії та Польщі, а також до споживачів у сусідніх країнах. Пропускна здатність нового трубопроводу має становити 10 млрд кубометрів газу на рік.
Про те як газопровід з Данії в Польщу може вплинути на транзитні перспективи України, читайте у матеріалі Mind «Битки, яблука, труба: чим корисний польський досвід «спілкування» з російським газом».
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].