Захворіло у світі
11,662,574
Померло у світі
539,058
Вилікувалось у світі
6,336,732
Захворіло в Україні
49,607
Померло в Україні
1,283
Вилікувалось в Україні
22,193
Газопровід Baltic Pipe позбавить Польщі залежності від російського газу

Газопровід Baltic Pipe позбавить Польщі залежності від російського газу

Підписана в Брюсселі угода збільшує фінансування труби ще на 215 млн євро

Газопровід Baltic Pipe позбавить Польщі залежності від російського газу
карта Baltic Pipe

У Брюсселі цього тижня підписано угоду на дофінансування з бюджету ЄС будівництва газопроводу Baltic Pipe з Норвегії до Данії та Польщі. У церемонії взяли участь прем’єр-міністр Матеуш Моравєцький та єврокомісари – з питань енергетичного союзу Марош Шевчович, а також енергетики та кліматичних дій Міґель Аріас Каньєте, передає Польське радіо.

«Побудова Baltic Pipe є стратегічно переломним моментом. Це прорив, адже можна сказати, що за три роки буде створено Baltic Pipe. Наша газова безпека буде значно сильнішою, ніж чотири-п’ять років тому», – сказав прем’єр Моравєцький.

На побудову газового сполучення між Данією та Польщею буде виділено 215 млн євро. Про виділення цих коштів із програми ЄС Комісія поінформувала у січні, а підписана нині угода дозволить перерахувати кошти.

«Газогін Baltic Pipe – це елемент довгострокової стратегії, яка зробить незалежним імпорт газу в нашу країну від монополіста – російського «Газпрому», – прокоментував Пйотр Наїмський, уповноважений польського уряду з питань стратегічної енергетичної інфраструктури. – Baltic Pipe і термінал (зрідженого газу – ред.) у Свіноусті зроблять нас суверенними і незалежними від постачання газу», – додав він.

«З осені 2022 року, завдяки цій інвестиції, ми будемо мати можливість імпортувати 10 млрд кубометрів газу. Це стільки, скільки ми зараз закупляємо в «Газпрому». Ми хочемо назавжди стати незалежними від російського диктату, що пов’язаний з політичним тиском, а також з ненадійністю імпорту», – наголосив Наїмський.

Baltic Pipe – це стратегічний інфраструктурний проект, що має відкрити новий коридор імпорту газу на європейському ринку. Він дозволить транспортувати газ із Норвегії на ринки в Данії та Польщі, а також до споживачів у сусідніх країнах. Пропускна здатність нового трубопроводу має становити 10 млрд кубометрів газу на рік.

Про те як газопровід з Данії в Польщу може вплинути на транзитні перспективи України, читайте у матеріалі Mind «Битки, яблука, труба: чим корисний польський досвід «спілкування» з російським газом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті