Коломойський оприлюднить умови націоналізації Приватбанку в разі зміни президента України

Коломойський оприлюднить умови націоналізації Приватбанку в разі зміни президента України

Екс-власник банку заявляє про наявність домовленостей з українською владою, зафіксованих на папері і підтверджених листуванням в електронній пошті

Коломойський оприлюднить умови націоналізації Приватбанку в разі зміни президента України
Ігор Коломойський
Фото УНІАН

Екс-власник Приватбанку Ігор Коломойський заявляє про наявність домовленостей, зафіксованих на папері і підтверджених листуванням в електронній пошті, які були укладені з представниками влади під час націоналізації ПриватБанку в кінці 2016 року і намір оприлюднити їх, передає Інтерфакс-Україна.

«Це були домовленості, де хтось спокійно йде, хтось не чіпає влада, хтось веде себе лояльно, а хтось не створює проблем в бізнесі», – пояснив Коломойський в інтерв'ю програмі «Схеми».

Екс-власник Приватбанку пояснив, що якби це були тільки бізнес-домовленості, а не політичні, то досить було б укласти їх в усній формі, так як існують юрисдикції, в яких цього достатньо.

Коломойський вказує, що має намір оприлюднити домовленості в разі зміни президента України, яким зараз є Петро Порошенко. «Ми тоді відкриємо і все покажемо, що було і як було. Кримінального, в принципі, ні з одного, ні з іншого боку не було, якби воно виконувалося», – зазначив бізнесмен.

Він вважає, що висновок таких кулуарних домовленостей є ненормальним. «Але ми в цій ситуації не встановлювали правила гри. Ми не були ініціаторами цієї практики», – пояснив Коломойський.

Серед вимог в домовленостях про націоналізацію ПриватБанку він назвав лояльність належного йому телеканалу «1 + 1» Порошенко.

Уряд України за пропозицією НБУ і колишніх акціонерів ПриватБанку, найбільшими з яких на той момент були Коломойський і Геннадій Боголюбов, 18 грудня 2016 року ухвалив рішення про націоналізацію цього найбільшого на українському ринку фінустанови.

Нагадаємо: Окружний адмінсуд Києва 18 квітня 2019 року за позовом Коломойського визнав націоналізацію банку незаконною. Нацбанк і Мінфін заявили, що подадуть апеляцію після офіційного оприлюднення рішення суду і впевнені в своїй правоті.

Згідно з даними НБУ, на 1 січня 2019 року Приватбанк за розміром загальних активів займав 1-е місце (525,248 млрд грн) серед 77 банків, що діяли в країні банків.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті