МВФ виступив на захист націоналізації ПриватБанку

МВФ виступив на захист націоналізації ПриватБанку

Вчасна націоналізація врятувала банк від дефолту, а країну – від економічної кризи, вважають у МВФ

МВФ виступив на захист націоналізації ПриватБанку
фото Shutterstock

Головний кредитор України Міжнародний валютний фонд підтримав націоналізацію найбільшого в країні банку ПриватБанк, як і загалом очищення банківської системи України. Про це йдеться в заяві постійного представника МВФ в Україні Йости Люнгмана, передає ВВС.

«У 2016 році міжнародні партнери України підтримали рішення уряду та НБУ націоналізувати ПриватБанк, оскільки це був єдиний ефективний засіб захистити вкладників банку – українських фізичних і юридичних осіб – і зберегти стабільність фінансової системи», – йдеться у заяві Люнгмана.

На думку представника МВФ, те, що держава витратила 160 млрд грн на підтримку банку, було правильним рішенням, оскільки «врятувало кошти мільйонів українських громадян» та зміцнило економіку.

У фонді також позитивно оцінили корпоративні зміни в банку після його націоналізації, зокрема, затвердження незалежної Наглядової ради.

«Важливо, щоби влада продовжувала свої зусилля щодо відшкодування втрат колишніми власниками та пов'язаними особами проблемних банків. Міжнародні партнери України ретельно відстежуватимуть події в цій сфері», – йдеться у заяві постійного представника МВФ в Україні.

Нагадаємо: напередодні Окружний адміністративний суд Києва задовольнив позов колишнього власника банку Ігоря Коломойського і визнав незаконною націоналізацію ПриватБанку.

Увечері цього ж дня президент України Петро Порошенко скликав термінове засідання РНБО, під час якого дав доручення Нацбанку стежити за стабільною роботою відділень ПриватБанку і не допустити паніки серед вкладників, а Генпрокуратурі та СБУ – дослідити можливість відкрити кримінальне провадження проти суддів, які винесли згадане рішення.

Більше про це – у матеріалі Mind «Зворотна тяга: чи повернуть націоналізований ПриватБанк Ігорю Коломойському».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті