Huawei фінансують китайські спецслужби – ЦРУ США

Huawei фінансують китайські спецслужби – ЦРУ США

Розвідка вважає, що компанію фінансують розвідка і армія КНР, а також Комісія з нацбезпеки Китаю

Huawei фінансують китайські спецслужби – ЦРУ США
фото huawei.com

Дані Центрального розвідувального управління США (ЦРУ) свідчать про те, що китайську компанію Huawei фінансують розвідка і армія КНР, а також Комісія з нацбезпеки Китаю. Про це повідомляє Reuters із посиланням на The Times.

Джерела повідомили, що США поділились звітом ЦРУ щодо діяльності китайської Huawei із своїми союзниками по розвідувального альянсу Five Eyes, до якого входять також Британія, Австралія, Канада та Нова Зеландія.

Huawei усі обвинувачення відкидає.

«Huawei не коментує необґрунтовані звинувачення, підтримані нульовими доказами з анонімних джерел», – сказав представник компанії.

Більше про те, чому США вважають Huawei загрозою та наполягають, щоб їхні союзники також відмовлялися від послуг та обладнання китайської компанії, читайте в матеріалі Mind «Як США ламають Huawei: китайського техногіганта придушать «шпигунськими» санкціями».

Пізніше стало відомо, що попри заклики з боку США Німеччина вирішила співпрацювати з Huawei. Адміністрація президента США Дональда Трампа заявила уряду ФРН, що обмежить обмін розвідданими з Берліном, якщо німецький уряд надасть дозвіл китайській Huawei Technologies побудувати в ФРН інфраструктуру мобільного інтернету 5G. Крім того, Huawei також планує постачати своє обладнання для 5G у Великобританію.

Як повідомлялось, ЄК запропонувала створити спільний підхід країн-членів блоку до запровадження 5G в ЄС, але відмовилася забороняти техніку та обладнання китайської Huawei попри заклики та застереження США.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті