Tesla обіцяє запустити сервіс безпілотних таксі у 2020 році

Tesla обіцяє запустити сервіс безпілотних таксі у 2020 році

За підрахунками компанії, власники автомобілів зможуть заробляти до $30 000 на рік

Tesla обіцяє запустити сервіс безпілотних таксі у 2020 році
Tesla Model X Crossover
фото tesla.com

Компанія Tesla обіцяє, що наступного року запустити автономну службу таксі, що працює на програмному забезпеченні Autopilot, яка зможе конкурувати з сервісом Waymo One від Waymo та іншими схожими сервісами, які передбачають поїздки без водіїв, передає venturebeat.com.

Спочатку Tesla в розвитку мережі задіє тільки моделі Model 3 і Model S.

Власники Tesla зможуть здавати свої автомобілі в оренду тоді, коли ними не користуються. Автомобілі працюватимуть як безпілотне таксі.

Клієнти Robotaxi зможуть викликати машину за допомогою спеціального мобільного додатку. За словами засновника компанії Ілона Маска, в найближчі півтора року парк налічуватиме до 1 млн автомобілів.

Будь-який власник зможе додати або видалити свій автомобіль з мережі Tesla. У тих районах, де немає великої кількості доступних машин, компанія надаватиме авто самостійно.

Вартість поїздки на Robotaxi складе $0,18 за милю – це менше, ніж у звичайному каршерінгу, середня вартість якого становить $2–3 за милю.

Власники Tesla зможуть самостійно вибирати час, коли «ділитися» машиною, а також обмежувати коло осіб, які можуть користуватися авто – наприклад, друзями або членами сім'ї.

Здаючи таким чином автомобіль, власник зможе отримати до $30 000 прибутку на рік. При цьому автомобіль прослужить майже 11 років. Комісія Tesla складе 25–30%.

Нагадаємо: Tesla займається розслідуванням причин вибуху свого авто в Шанхаї, коли автівка почала диміти, а потім вибухнула.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті